با «رژیم موزی صبحگاهی» لاغر شوید

برنامه هیتوشی واتانابه برای افراد دارای اضافه وزن و چاق، نه ورزش کردن است، و نه رژیم‌های مرتاض‌وار.

ایشان ادعا می‌کنند که به کمک خوردن موز می‌توان هفته‌ای چهار کیلو و نیم لاغر شد و این در شرایطی است که نیازی نیست تغییراتی اساسی در دیگر مواد غذایی مصرفی یا سبک زندگی خود ایجاد کنید. خودش با این روش حدود ۱۷ کیلو وزن کم کرد.

با «رژیم موزی صبحگاهی» لاغر شوید

«رژیم موزی صبحگاهی» توسط هیتوشی واتانابه در کتاب The Morning Banana Diet معرفی شد و پس از آن از محبوبیت بسیاری برخوردار شد.

کاهش وزن با کمک رژیم موزی ژاپنی!

به گزارش «هلث گاید»، این رژیم غذایی شامل خوردن موز هنگام صبح و نوشیدن یک لیوان آب که از دمای اتاق برخودار است، می‌شود. در طول روز می‌توانید هر آن چه مد نظر دارید را مصرف کنید.

واتانابه چگونه به این رژیم غذایی رسید؟

پس از چندین تلاش ناموفق برای کاهش وزن، واتانابه تصمیم گرفت تا مجموعه‌ای از تلاش‌های پیشین خود برای کاهش وزن را گردآوری کند. این کار با همکاری همسر واتانابه که یک داروساز بود، انجام شد. با کمک وی، واتانابه رژیم غذایی را شکل داد که به نام رژیم موزی صبحگاهی شناخته می‌شود.

در بیشتر موارد، به افراد دارای اضافه وزن و چاق توصیه می‌شود تا برای سوزاندن کالری به طور منظم ورزش کنند. با این وجود، واتانابه قصد داشت به افرادی که دوست دارند وزن خود را کاهش دهند، اما از زمان یا علاقه کافی برای ورزش برخوردار نیستند، کمک کند. راه حل وی مصرف یک موز تازه و یک لیوان آب هنگام صبح و نخوردن هیچ چیز دیگری تا زمان ناهار است.

چرا موز؟

موز یکی از سالم‌ترین میوه‌ها در جهان محسوب می‌شود. این میوه سرشار از نشاسته مقاوم است که روند کاهش وزن را تشویق می‌کند. با این وجود، هر نشاسته‌ای دارای اثر مشابه و یکسان نیست. نشاسته می‌تواند قابل گوارش و مقاوم باشد. نشاسته مقاوم در روده کوچک حل نمی‌شود و به صورت مستقیم وارد روده بزرگ می‌شود و در این مکان تخمیر صورت می‌گیرد. باکتری های موجود در روده بزرگ نشاسته مقاوم را به اسیدهای چرب زنجیره کوتاه تبدیل می‌کنند، که سلول‌ها را تغذیه می‌کنند و سلامت دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشند.

نکات مهم:

اگر پس از خوردن یک موز و یک لیوان آب همچنان احساس گرسنگی می‌کنید، می‌توانید یک موز دیگر نیز بخورید. موزها همواره باید تازه باشند.

به گفته واتانابه طی این رژیم غذایی باید از مصرف شیر و الکل پرهیز کرد.

پس از ساعت هشت شب نباید چیزی مصرف کنید.

به خواب رفتن پیش از نیمه شب نکته مهمی است، زیرا چاقی ارتباط نزدیکی با دیر به خواب رفتن دارد.

اگر بین ناهار و شام احساس گرسنگی می‌کنید، می‌توانید میوه های دیگر را مصرف کنید.

فواید موز

موز سرشار از فیبر و پتاسیم است.

موز انرژی را افزایش می‌دهد.

موز سوخت و ساز را بهبود می‌بخشد و از پرخوری پیشگیری می کند.

موز گلوکز خون (قند خون) را تنظیم می‌کند.

موز سلولیت را از بین می‌برد.

کمبود موز

در سال ۲۰۰۸ معروفیت و محبوبیت این رژیم غذایی در ژاپن، باعث کمبود موز در فروشگاه‌های این کشور شد!

منبع: عصر ایران

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar