خانه » اخبار » اخبار علمی » ناسا تصاویر رنگی زیبایی از مریخ منتشر نمود

ناسا تصاویر رنگی زیبایی از مریخ منتشر نمود

تصاویر مربوط به مناظر در اغلب اوقات بسیار زیبا می‌باشند. اما این تصاویر زمانی زیباتر و بهتر هستند که از سوژه‌ای نظیر صخره‌های زمین مانند بر روی کره مریخ گرفته شده باشند.

ناسا تصاویر رنگی زیبایی از مریخ منتشر نمودبه گزارش سایت به روز نیوز مریخ نورد کنجکاو در حال حاضر بر روی این سیاره قرمز در حال حرکت بوده و تصویر زیبایی از آن گرفته است. این تصویر رنگی توسط ناسا منتشر گردید و نشان می‌دهد که منظره موجود بر روی مریخ شباهت زیادی به سطح کره زمین دارد.

تصاویر رنگی منتشر شده از صخره‌های موجود در کره مریخ که توسط ناسا ارائه شده‌اند نشان می‌دهد که تپه‌ها و دره‌های موجود بر روی مریخ همانند صخره‌ها و دره‌های موجود در سطح زمین می‌باشند.

دوربین موجود بر روی دکل Curiosity Rover از سال ۲۰۱۲ بر روی این کره در حال حرکت می‌باشد و تاکنون تصاویر زیادی را به زمین ارسال کرده است.

تصاویر ارسالی حاکی از وجود منطقه‌ای سنگی و صخره‌ای به نام Murray Buttes در سطح کره مریخ می‌باشند. حتی محققان ناسان نیز قادر به رد تشابه بین صخره‌های کره مریخ و زمین نیستند.

تیم تحقیقاتی Curiosity نیز از دیدن این تصاویر بسیار شگفت زده شدند و آشوین واساوادا، مسئول آزمایشگاه پیشرانه جت نیز در بیانیه ای اعلام کرد «این تصاویر علاقمندی محققان به سفر به کره مریخ را افزایش خواهد داد.»

مریخصخره‌ها، تپه‌ها و دره‌های موجود در تصویر منجر شدند که این مریخ نورد تصویر فوق را به زمین ارسال نماید.

ارائه تصویر رنگی از کره مریخ کار آسانی نمی‌باشد. واساوادا و گروه تحقیقاتی مریخ نورد تصاویر بزرگ دریافت شده از منطقه Murray Buttes را که به صورت موزاییکی گرفته شده بودند جمع آوری کرده و در کنار یکدیگر قرار دادند. کارشناسان می‌گویند که صخره‌های موجود در فضا باقی مانده سنگ‌های شنی هستند که توسط باد در طی تشکیل Mount Sharp فرسایش یافته‌اند.

تیم Curiosity Rover عکس‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد تا نه تنها تصویری از سطح مریخ ایجاد کند بلکه فرایند تشکیل این صخره‌های سنگی را نیز پیدا نماید. عامل باد و همچنین تاثیرات شیمیایی موثر بر این سنگ‌ها در حال بررسی می‌باشد.
مترجم: رسول رحیمی
منبع: natureworldnews.com

دیدگاه بگذارید

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز