حذف نوشته‌های تصاویری، سانسور جدید چین

چینی‌ها [یعنی دولت چین] سیستمی را به کار گرفتند که می‌تواند متن داخل تصاویر را بخواند و آن‌ تصویر را به طور خودکار حذف کند.

چینی‌ها [یعنی مردم چین] برای اینکه از شر فیلتر و سانسور در امان بمانند، از نوشته‌های مورد نظرشان عکس می‌گرفتند و این تصویر نوشته‌ها را برای یکدیگر ارسال می‌کردند.

حذف نوشته‌های تصاویری، سانسور جدید چینبه گزارش خبرآنلاین، حالا یک هفته‌ای می‌شود که سیستم جدید سانسور در چین روی پیام رسان محبوب چینی‌ها «وی چت» فعال شده است و این سیستم جدید با فناوری «تشخیص نوری کارکتر» متن‌های ممنوع روی تصاویر رد و بدل شده در وی‌چت را تشخیص می‌دهد و حذف می‌کند.

به گزارش SANS در حال حاضر ۲۵ کلمه در چین ممنوع است و سیستم جدید به محض مشاهده این کلمات، عکس را از پیام رسان موبایلی وی‌چت حذف می‌کند.

کلماتی چون امپراطور، امپراتور شی، عمر طولانی، جاودانگی، نامحدود، که کنایه از توسعه و دوام قدرت شی جین پینگ است، شی سیاست‌مدار چینی و عالیرتبه‌ترین مقام جمهوری خلق چین می‌باشد و پست‌های دبیرکل حزب کمونیست چین و رئیس‌جمهور جمهوری خلق چین و رئیس کمیسیون مرکزی ارتش چین را نیز بر عهده دارد.

نوشته‌ تصویری یعنی چه؟
نوشته‌ تصویری یا تصویر متن دار چیزی است مانند نمونه‌ زیر:

حذف نوشته‌های تصاویری، سانسور جدید چین

تازه چه خبر؟
نرم‌افزارهای تبدیل تصاویر به متون نیز چیز جدیدی نیستند، حتی با استفاده از فناوری گوگل و موبایل می‌شود از تابلو نوشته‌ها و هر نوشته‌ای عکس گرفت و در یک لحظه آن را به زبان‌های دیگری ترجمه کرد، استفاده از فناورهای روز بر ضد فناورهای روز نیز داستان جدیدی نیست!

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar