خبر استقرار داعش در مرز ایران+نقشه

خبر استقرار داعش در مرز ایران+نقشه

خبر استقرار داعش در مرز ایران+نقشه
خبر استقرار داعش در مرز ایران+نقشه

داعش

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز به تازگی خبری در مورد استقرار داعش در نزدیکی مرز ایران توسط فعالان فضای مجازی داعش منتشر شده است.در این گزارش به بررسی صحت این خبری می پردازیم.

تروریست های داعشی نشان داده اند که در استفاده از فضای مجازی خبره هستند و به محض وقوع شکست هایی در جبهه های مختلف رو به فضای مجازی می آورند با انتشار شایعه هایی بار شکست های خود را کمتر می کنند.

در جدیدترین اقدام تروریست های داعش که قبلا هم سابقه داشته است گروه تروریستی داعش مدعی شده است که در نزدیکی مرز های ایران مستقر شده است.

تروریست های تکفیری داعش در سال 2014 میلادی با یک حمله غافلگیرانه بیش از چهل درصد خاک عراق را در چهار استان “نینوا” ، “دیاله” ، “الانبار” ،  “صلاح الدین” و بخشی از استان  “کرکوک ” را تصرف کرد و در این پروسه بیش از 180 هزار کیلومتر مربع از عراق اشغال شد.

اما پس از آن ارتش و نیروهای مردمی عراق با بدست گرفتن شرایط، کم کم مراحل آزاد سازی را آغاز کردند و در این پروسه اولین استانی که برای پاکسازی کامل آن تلاش شد، “دیاله”  بود و این استان به تدریج و در مدت چند ماه پاکسازی گردید.

موقعیت استان  “دیاله”  عراق
استان  “دیاله” یا “دیالی” از استان‌های شرقی کشور عراق بوده و این استان در مرز این کشور با ایران قرار گرفته و با استان‌های کرمانشاه و ایلام در ایران هم مرز است. این استان بیش از 17 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و در مرزهای غربی جمهوری اسلامی ایران واقع شده است.

خبر استقرار داعش در مرز ایران+نقشه
خبر استقرار داعش در مرز ایران+نقشه
خبر استقرار داعش در مرز ایران+نقشه
خبر استقرار داعش در مرز ایران+نقشه

مرکز استان دیالی عراق “بعقوبه” بوده و یکی از شهرهای مهم آن  “خانقین” است که در نزدیکی مرزهای غربی ایران واقع است. این استان قریب به 1 میلیون و 225 هزار نفر جمعیت دارد.  در تابستان سال 2014 داعش تا نزدیکی خانقین پیش آمده بود که با اقدام به موقع ارتش و نیروهای مردمی عراق در حصر جدی قرار گرفتند و از این استان به تدریج عقب کشیدند تا جایی که اولین استان پاکسازی شده در عراق دیالی بود.

اما اخیرا ادعایی در فضای مجازی مطرح شده که این گروه تروریستی در استان “دیاله” که در شرق عراق و نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران است مستقر شده و قصد ایجاد تحرکاتی دارد که جای تامل است .

امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در گفت و گو با خبرنگار  دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره حضور داعش در استان دیاله عراق اظهار داشت: هیچ تهدیدی از سوی داعش در استان دیاله متوجه ما نیست و ما خط قرمز 40 کیلومتری خود را ترسیم کرده‌ایم .

وی ادامه داد: ما با اشراف اطلاعاتی که داریم در صورتی که تهدیدی رخ دهد با قدرت با آن برخورد می‌کنیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه حضور داعش در استان دیالی عراق که هم مرز با استان‌های ایلام و کرمانشاه ماست، یک حضور منسجم نیست، افزود: یکی از تاکتیک‌ها و تکنیک‌های داعش این است که در استان‌های مختلف عراق افرادی را استخدام می‌کند که در مواقع لزوم با آنها ارتباط و از آنها استفاده شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: با توجه به ارتباطات مستشاری ایران و عراق این نیروها شناسایی و در یک حرکت منسجم توسط پلیس و ارتش عراق دستگیر شدند و ضربه مهلکی به این گروه تروریستی وارد شد.
امیر پوردستان با اشاره به اینکه حضور داعش در استان  “دیاله”  یک حضور کمرنگ است خاطر نشان کرد: این به آن معنا نیست که ما خیالمان راحت باشد و همواره رصد و توجه را درنظر داریم.

جنگ روانی رسانه های خارجی علیه  “حشد الشعبی”
البته جنگ روانی سنگینی در دو هفته اخیر علیه نیروهای حشد الشعبی ایجاد شده که این نیروها در شرق عراق مرتکب شده اند ؛ حال آنکه این اقدامات روانی رسانه های وابسته به برخی کشورهای منطقه در راستای کمرنگ جلوه دادن پیروزی های بسیج مردمی در عراق است.
“عدی الخدران” نماینده استان “دیاله گفت: ”  اطلاعات دقیقی داریم که تیم های تروردستگاه های اطلاعات خارجی به ویژه منطقه ای به شدت در صدد ایجاد فتنه در  “دیاله”  از طریق ترور شخصیت‌های معروف به میانه روی و ملی گرایی در سطوح دینی یا سیاسی هستند.

الخدران تصریح کرد: چنین توطئه ای در پاسخ به پیروزی های بزرگ نیروهای عراقی در استان دیاله علیه گروه تروریستی “داعش” و رسوا سازی نقش منفی این گروهک در رویدادهای پس از سال 2014 است که آنان را به سمتی سوق داد که بازیچه دست سازمان های اطلاعاتی خارجی و منطقه ای شوند.

ارتش و نیروهای مردمی عراق اراده‌ای جدی برای پاکسازی همه مناطق اشغالی دارند و البته ائتلاف ضدداعش تلاش می‌کند تا پیروزی‌ها ملت عراق را به نام خود مصادره کند و این گونه می‌نمایاند که اگر آنها نبودند، پیروزی و بازپس گیری مناطق اشغالی میسر نبود و این در حالی است که صاحبنظران اتفاقات استان “دیالی” و پرتاب محموله‌های هوایی برای تروریست‌ها در “جلولا” و “سعدیه” برای داعشی که توسط آمریکا انجام شد و اقدامات اینچنینی را به خاطر دارند.

به عبارت بهتر افرادی که برای رعب و وحشت به عنوان یاران داعش در مرزهای شرقی عراق عکس انداخته اند؛  تنها برای تبلیغات بوده و استخدام این گروه تروریستی هستند و یقینا داعش در شرق عراق حضور جدی نظامی آنطور که در استان “نینوا” داشته ندارد و قطعا هر خطری به  سرعت پاسخ داده خواهد  شد.

گزارش از محمد زرچینی

گردآوری:سایت خبری تفریحی به روز نیوز

مطالب مرتبط:

جزییات دستگیری تروریست های داعش در مرزهای کشور

ماجرای ساندویچ فروش داعشی در کرمانشاه+عکس

عکس های دختران تکاور که با داعش می جنگند

داعش دختر شایسته عراق را به جهاد نکاح دعوت کرد

خرید و فروش زن در تلگرام!

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar