خبر فوری/فرماندهی مرزبانی:بدون ویزا به عراق بروید

خبر فوری/فرماندهی مرزبانی:بدون ویزا به عراق بروید

خبر فوری/فرماندهی مرزبانی:بدون ویزا به عراق بروید
خبر فوری/فرماندهی مرزبانی:بدون ویزا به عراق بروید

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز:سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛در خصوص تردد زائران اربعین حسینی جهت مراسم اربعین  اظهار کرد: به علت وجود مشکلاتی که زائران برای اخذ ویزا داشته‌ و تلاش زیادی جهت  گرفتن آن انجام داده ولی موفق نشده بودند  و با توجه به اینکه زمان زیادی به اربعین نمانده بود با مسئولان عراقی هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم تا زائران با در دست داشتن گذرنامه و بدون ویزا بتوانند وارد کشور عراق شوند.

وی در خصوص اقدامات مرزبانی انجام شده از آغاز تردد زائران اربعین حسینی گفت: راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی بیش از ده الی 12 روزی می‌شود که شروع شده وتا روز اربعین مشتاقان زیارت بارگاه امام حسین(ع) از سراسر جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران راهی کشور عراق  می‌شوند که در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران هماهنگی‌هایی در سطح کشوری انجام شده  که مرزبانی در حال انجام وظایف خود است.

سردار رضایی در خصوص تمهیدات لازم برای بازگشت زائران تصریح کرد: به دلیل وضعیت کشور عراق و وجود اقلام ممنوعه در این کشور زائران کنترل و بازرسی بیشتری خواهد شد تا کالاهای ممنوعه را به همراه نداشته باشند.

وی در خصوص بی نظمی رخ داده در مرزهای منتهی به کشور عراق گفت: تاکنون نظم حاکم در مرزها خوب ارزیابی شده اما وقتی 200 هزار نفر با توجه به محدوده‌ی جغرافیایی کم در مرز مهران جهت رسیدن هرچه زودتر به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی تلاش می کند این نظمی ها مشاهده می شود .

فرمانده مرزبانی ناجا بیان کرد: نیروهای مرزبانی عراق همکاری خوبی با مرزبانی ایران جهت فراهم کردن بستری مناسب برای تردد زائران ایرانی داشته است.

گردآوری:سایت خبری تفریحی به روز نیوز

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar