نون گران شد!

امروز رفتیم نون تافتون بخریم، دیدیم شده دونه‌ای ۶۰۰ تومان ناقابل. یه ورق هم برای خالی نبودن عریضه چسبوندن: «تهیه شده با شیر»!

حالا شیرش به کنار، این ۶۰۰ تومان هم از آن حرفاست، یعنی وقتی بخواهی ۳ نون بگیری و یه دو هزاری آبی رنگ بدی بهشون، بهت می‌گن «خورد نداریم» و مجبوری نون را دانه‌ای ۶۶۶ تومان بخری، و ما چون شنیدیم این ۶۶۶ یه رقمی شیطانی است، مجبوریم یه هزاری سبز بذاریم روی دوهزاری آبی‌مون و ۵ تا نون بخریم و بعدا که این دوتا نون اضافی ک‍پک زد بریزمشون دور!

نون گران شد!

نان گران شد یا ارزان؟

خبرگزاری‌ها خبر دادند که اتاق اصناف از اول آذر ماه ۱۳۹۶ از افزایش ۱۵ درصدی قیمت نان در تهران خبر داده و به عرض تهران نشینان رسانده که: «بر این اساس قیمت نان بربری ۷۵۰ تومان، نان تافتون سنتی ۴۶۰ تومان، قیمت نان سنگک ۹۲۰ تومان و نان لواش و تافتون گردان ۲۴۰ تومان است».

ما که مدت‌هاست در تهران نون سنگک و بربری را به بهانه چند دانه کنجد بیش از قیمت جدید می‌خریم و اصلا هم برایمان مهم نیست که آیا سکه یا اسکناس۲۰ تومانی هنوز جزو پول رایج است یا باید برویم نزد دستفروش‌های حوالی میدان فردوسی.

مشکل ما این است که وقتی آخرین خبر این است که «نان گران شد» درست مانند زمانی که خبر می‌دهند «بنزین گران شد» از یکطرف قیمت همه چیز بالا می‌رود و از طرف دیگر ارزش پول توی جیب‌مان پایین می‌آید تا یه تعادل اقتصادی بین این بالا و پایین آمدن‌ها برقرار شود!

نون گران شد!

نان خزنده
به گزارش تسنیم امیر خجسته نایب نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت نان اجحافی بزرگ در حق مردم است، گفت: «افزایش قیمت‌ها در کشور به صورت خزنده در حال حرکت است و مردم را خرد می‌کند. آیا وزیر اقتصاد و سایر مسئولان اقتصادی کشور متوجه این امر نیستند؟»


بروز رسانی خبر – ۴ آذر ماه ۹۶

افزایش قیمت نان به تعویق افتاد

علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران اظهار کرد: اجرای طرح افزایش نان تا زمان بررسی مجدد کارگروه شورای آرد و نان متوقف شده است.

وی با اشاره به اینکه بی توجهی به این دستورالعمل به معنای تخلف است گفت: تا اعلام مجدد کارگروه مربوط، از افزایش قیمت نان جلوگیری می‌شود.

نون گران شد!
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar