حالا می‌توانید بازی‌‌تان را بو کنید

واکسو عینک جدید یک شرکت ژاپنی است که به استفاده کننده‌اش این امکان را می‌دهد که فضای مجازی را بو کند.

حالا می‌توانید بازی‌‌تان را بو کنید

تصور کنید این عینک را بر چشم دارید و وارد فضای سه بعدی بازی رانندگی می‌شوید و در لغزندگی جاده یک روز بارانی، با سرعت خودروی خود را به دیوار می‌کوبید و بنگ…، خودرویتان منفجر می‌شود…، و چه حالی می‌دهد وسط این معرکه استشمام بوی بنزین و دود و بوی خون و بوی کباب شدن جسم‌تان، نه؟

حالا می‌توانید بازی‌‌تان را بو کنید

خب شاید این مثال خوبی نبود. شاید بهتر بود می‌گفتیم در یک بازی عاشقانه در گلفروشی هستید و قصد دارید برای سپاسگزاری از همدلی و همراهی و زحمات همسر یا دوست صمیمی‌تان دسته گلی بخرید و گل‌های خوشبوی آنجا را یکی یکی بو می‌کنید. این مثال بهتری بود؟

این یکی چطور است: تصویر کنید همه دانش آموزان مدرسه فقیر و مخروبه و دورافتاده روستایی در دل کویر، این عینک را به چشم زده‌اند و معلم‌شان تصاویر مرغ سرخ کرده و پلوی زعفرانی زرشک‌دار و پرتقال لبنانی قاچ کرده و نان سنگک دو آتشه کنجد زده و حلوای شب جمعه معطر به گلاب اصل و شربت بهار نارنج و کیک شکلاتی تازه از فر بیرون کشیده را نشانشان می‌دهد همراه امکان مدرن و بی‌نظیر بو کردن، که ناکام از دنیا نروند این طفلکی‌ها!

حالا می‌توانید بازی‌‌تان را بو کنید

شرکت ژاپنی بوی لازم را برای بیش از ۳۰۰ بازی و پروژه فراهم کرده و امیدوار است در آینده بوهای بیشتری را در اختیار علاقه‌مندان فضای مجازی و بینندگان فیلم‌های ویدئویی فراهم کند.

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar