خانه » اخبار » اخبار اجتماعی » گدایی اینترنتی در سایت‌های اجتماعی

گدایی اینترنتی در سایت‌های اجتماعی

یک زمانی می‌گفتند گداهای چلاق و معیوب و علیل و پیر و معتاد و چرک و کثیف چهره شهرها را زشت می‌کنند، خوشبختانه حالا با آلودگی همیشگی هوا و ریزگردهای گاه و بی‌گاه و پشه‌های سفید و موش‌های خاکستری و آپارتمان‌های بد هیبت و ترافیک سرسام آور و حفره‌های بلعنده و چاله و چوله‌ها و… چه کسی به خوشگلی شهر فکر می‌کند؟

گدایی اینترنتی در سایت‌های اجتماعی

گدای رونده

آنچه این روزها واقعا زشت است موج جدیدی از گدایانی است که جوان و تندرست هستند و شرمی ندارند در کوچه و خیابان دست دراز کردن به بهانه خرید بلیط اتوبوس یا یک وعده غذا!

گدایی اینترنتی در سایت‌های اجتماعیاین گدایان که در کوچه و خیابان به دنبال شکار مناسب می‌چرخند گدای رونده به معنای گدای متحرک نام دارند، بر عکس پدرانشان که گدای ساکن بودند!

گدایان زنگی

همکاران گدایان رونده [اگر بشود گفت همکار، که خوب یک جوری می‌شود این حرفه را شغل دانست، چون هم ساعت کاری دارد، و هم درآمد حسابی، هم فرار از مالیات]،… بله, همکاران گدایان رونده که فقط با عابران و رهگذران در خیابان‌ و کوچه‌ها سر و کار دارند، گدایانی هستند که زنگ خانه و آپارتمان‌ها را می‌زنند بدون اینکه برایشان مهم باشد چه ساعتی از روز است و آیا صاحبخانه خواب است یا بیدار!

معمولا وقتی که در را باز می‌کنید مرد یا زنی جوان و مزاحم و سمج را می‌بینید با ظاهری سالم و دست دراز، و بده در راه خدا، و قسم و آیه و التماس؛ و چنان زل می‌زند توی چشمتان که انگار طلبکار هفت پشت جد و آبادتان است!

گدایان آنلاین

اگر استفاده از موبایل و کامپیوتر و شبکه‌های اجتماعی را نوعی سواد و دانش بدانیم موج جدیدتر گدایی، گدایان با سواد و با معلومات و بروزی هستند که در شبکه‌های اجتماعی چون اینستاگرام و تلگرام و غیره آه و ناله می‌کنند و تکدی‌گری!

مهارت و کاردانی در گدایی

گدایی اینترنتی در سایت‌های اجتماعیگدایان قدیمی از عیب جسمی خود برای نرم کردن دل مردم استفاده می‌کردند؛ گدایان رونده مهارتشان در گفتار و تغییر حالت صورت و نگاه است؛ اما برای گدایی اینترنتی آنچه حیاتی است نگارش انشای خوب است، چون در این حرفه شما فقط از طریق نوشته‌تان شانس موفقیت برای کسب درآمد را دارید، و آنچه که در میان انواع خزنده و رونده و ساکن و زنگی و آنلاین این کاسبی مشترک می‌باشد سوء استفاده از معتقدات مذهبی افراد و بازی با وجدان مردم است!

نمونه آنلاین

به گزارش سایت به روز نیوز، پیام زیر یک نمونه از گدایی اینترنتی است، لطف کنید آن را بخوانید و از یک تا بیست به نویسنده آن نمره دهید!

سلام
من ب پنجاه هزار تومن احتیاج دارم، قضیشم اینکه قرض دارم، دارم جور میکنم، صبحم باید حتما بدم قرضمو!

بخدا دو روزه هرچی کامنت میزارم هیچکس بهم توجه نمیکنه، ب امام رضا نیاز دارم، ب همون امام رضا قسمتون میدم بهم کمک کنید، چون پایه آبروم وسطه، اگه دروغ بگم امام رضا خودش بزنه ب کمرم!

بخدا راس میگم، خواهش میکنم ازتون بم کمک کنین، بخدا ثواب میکنین، بخدا راس میگم، دیگه خسته شدم، اگه واقعا خدا و امام رضا رو قبول دارین واسم ب کارتم بفرسین و بهم کمک کنین!

خواهش میکنم ازتون!

من بابام فوت شده، بدهیایه اونو دادیم و گرنه تا سه ماهه پیش وضعمون خیلی خوب بود اما الان دستمون خیلی خالیه و فقطم منو مامانم زندگی میکنیم باهم، کسیو ام نداریم، مامانمم توی لباس فروشی کار میکنه، با ماهی سیصد، ک هیچی نیس در ماه، پس خودتون قضاوت کنین، اگه دوس داشتین بهم کمک کنین!

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز