بانک مرکزی: بجای سکه طلا، کاغذ طلایی بخرید!

بانک مرکزی خبر داده که سرمایه‌گذاران می‌توانند بجای خرید سکه طلای واقعی، سکه کاغذی بخرند، چرا که این کاغذها خطر گم شدن و سرقت و فروخته شدن توسط دیگران را ندارند، چون مشخصات مالک این کاغذها در سامانه مربوطه ثبت می‌شود!بانک مرکزی: بجای سکه طلا، کاغذ طلایی بخرید!

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، سید محمود احمدی در این باره گفته که «اوراق سکه طلا»، «کاملا معتبر بوده» و «صد درصد مبتنی بر سکه طلا هستند» و «کاملاً حکم سکه فیزیکی طلا را دارند» و «دارندگان اوراق این امکان را دارند تا پس از سررسید و در صورت تمایل، با ارایه اوراق به بانک مرکزی نسبت به دریافت سکه طلای فیزیکی اقدام کنند»!

ایشان گفته‌اند که این اوراق به دارندگانشان این امکان را می‌دهند تا «از امکان معامله این اوراق در یک بازار متشکل و شفاف برخوردار شوند»!

اسکناس
وقتی که به تاریخچه اسکناس نگاه می‌کنید درمی‌یابید که قرار بوده و است که اسکناس نیز «کاملا معتبر باشد» و «صد درصد مبتنی بر سکه طلا باشد» و «کاملاً حکم سکه فیزیکی طلا را داشته باشد». یعنی اصلا و ابدا قرار نبوده که اسکناس بدون پشتوانه چاپ شود و هر ساله بی‌ارزش‌تر از قبل شود.

اولین پول کاغذی جهان
اولین پول کاغذی جهان

شفافیت و اعتبار کامل را تصور کنید!
به گزارش خبرگزاری‌ها قیمت یک سکه طلا در سال ۱۳۵۷ و آغاز حکومت اسلامی مقدار ۴۲۰۰ ریال بوده، یعنی آن زمان با ۵ هزار تومان می‌شد حدود ۱۲ عدد سکه طلا خرید، یعنی ارزش واقعی یک اسکناس ۵ هزار تومانی برابر با ۱۲ سکه طلا بوده و باید باشد، چون زمام‌داران اسلامی حق مردم را نمی‌خورند و کاملا صادق هستند و شفاف عمل می‌کنند!

الان قیمت یک سکه طلا حدود دو میلیون و نیم می‌باشد، یعنی ارزش واقعی یک اسکناس ۵ هزار تومانی که برابر با ۱۲ سکه طلا است باید برابر ۳۰ میلیون تومان باشد. یعنی اگر شما کارگر یا کارمند زحمتکش و بدبختی هستید که ماهی یک میلیون تومان حقوق می‌گیرید، ارزش حقوق ماهیانه شما برابر با ۶ میلیارد تومان است و شما حق دارید که یک میلیون تومان خود را ببرید بانک مرکزی و تقاضای ۲۴۰۰ سکه طلای تمام کنید!

جدی نگیرید
آنچه نوشته شد را جدی نگیرید!

بانک مرکزی: بجای سکه طلا، کاغذ طلایی بخرید!لبخند بزنید!!!

 

 

مطلب مرتبط:

قیمت دلار در ۴۰ سال گذشته

 

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar