دستمزد عجیب و باور نکردنی گزارشگران فوتبال

دستمزد عجیب و باور نکردنی گزارشگران فوتبال

گزارشگران فوتبال

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز شاید برای شما کمی عجیب و باور نکردنی باشد زمانی که متوجه شوید دستمزد گزارشگران فوتبال در کشورمان چقدر است.با اینکه خبر رسمی در مورد میزان پول دریافتی و دستمزد گزاذشگران فوتبال وجود ندارد اما شنیده هایی در مورد میزان دستمزد گزارشگران فوتبال وجود دارد.رقم پرداختی به گزارشگران فوتبال به عنوان دستمزد نسبت به پول های میلیاردی که در فوتبال جا به جا می شود اصلا قابل باور نیست.

دستمزد عجیب و باور نکردنی گزارشگران فوتبال,گزارشگر,گزارشگران,گزارشگران فوتبال چقدر پول میگیرند؟,حقوق گزارشگران فوتبال چقدر است,میزان درآمد گزارشگران فوتبال چقدر است؟,جزییات در آمد گزارشگران فوتبال,گزارشگران فوتبال پولدار هستند؟,گزارشگران فوتبال و درآمد از گزارشگری,دستمزد دریافتی گزارشگر فوتیال,درآمد میایاردی گزارشگران فوتبال!
دستمزد عجیب و باور نکردنی گزارشگران فوتبال

بر اساس آخرین خبرها، در حال حاضر بابت گزارش هر بازی پخش زنده، مبلغ 120 هزار تومان به گزارشگران پرداخت می‌شود. این رقم در مورد بازی‌های ضبطی و غیرزنده که عمدتا به صورت خلاصه شده هم روی آنتن می‌روند به 70 هزار تومان تقلیل پیدا می‌کند.

واضح است که چنین دستمزدهایی برای گزارشگران فوتبال بسیار کم است. علاوه بر اینکه این گروه عمدتا جزو چهره‌های شناخته‌شده و بااستعداد جامعه محسوب می‌شوند، باید به این نکته هم توجه داشت که اصولا گزارش یک مسابقه فوتبال کار سختی است.

90 دقیقه تمرکز روی لحظه به لحظه یک بازی و نیز هراس از اینکه هر آن ممکن است عیب‌جویان فضای مجازی ایرادی پیدا کنند و شهر را به هم بریزند، کار را حسابی طاقت‌فرسا می‌کند. همچنین نباید از یاد ببریم که برای گزارشگران متعهدتر، فرآیند گزارش بازی از ساعت‎ها قبل‌تر و با کسب اطلاعات سودمند آغاز می‌شود.

در این شرایط اگر یک نفر دلش بخواهد کار تمیز، حرفه‌ای و سالم ارایه بدهد، قطعا با حقوق گزارشگری به جایی نخواهد رسید؛ چه اینکه هر گزارشگر هر ماه حداکثر شانس گزارش 10 بازی را خواهد داشت که در این صورت جمع دریافتی‌اش – اگر بدهند و به موقع هم بدهند – چیزی حدود یک میلیون و دویست هزار تومان خواهد بود!

نکته عجیب‌تر در این مورد اما به یکسان بودن دستمزد گزارشگران فوتبال مربوط می‌شود؛ آنجا که تلویزیون مثلا بین عادل فردوسی‌پور، مزدک میرزایی، جواد خیابانی و پیمان یوسفی با علیرضا علیفر و… فرقی نمی‌گذارد و حتی به کارآموزان جدیدالورود هم همین مبلغ را می‌پردازد.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که صدا و سیمای ایران در حوزه پولسازی و جذب آگهی کاملا پیچیده و کیفیت‌محور عمل می‌کند. کافی است یک بار سری به سایت بازرگانی سازمان بزنید و ببیند دوستان چطور با تعریف نزدیک به 40 طبقه آگهی مختلف، نرخ پیام‌های تبلیغاتی را متناسب با فاکتورهایی مثل شبکه، ساعت، فرم آگهی و نیز برنامه‌ای که قرار است پیام بازرگانی قبل از آن پخش شود بالا و پایین می‌کنند.

آنها که برای پول گرفتن اینقدر وسواس دارند و حسابی حواس‌شان هست که کالای مرغوب‌تر را گران‎تر بفروشند، چرا موقع پول دادن هیچ کدام از این مولفه‌ها را دخیل نمی‌کنند؟ آیا واقعا بین کسی که گزارشش باعث لذت مردم می‌شود با کسانی که هر لحظه روی روح مخاطب سوهان می‌کشند، هیچ فرقی وجود ندارد؟

منبع: همشهری ورزشی

سایت خبری تفریحی به روز نیوز

در مورد فوتبال بیشتر بخوانید:

متهمان اصلی فساد فوتبال:کفاشیان و صفایی فراهانی

پیشنهاد نامشروع جنجالی داور مرد به فوتبالیست زن

راز فوتبالیست پسری که دختر شد!+دانلود فیلم

دانلود فیلم مخفی جنجالی لو رفته پاسپورت مسی

جزییات شایعه ای عجیب در خیابان جواد

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

1
لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
1 نظرات مستقل
0 پاسخ به دیگران
0 دنبال کنندگان
 
نمایش نظرات بیشترین امتیاز
نمایش نظرات با بیشترین پاسخ
1 تعداد نظر دهندگان
علی نهتانی Recent comment authors
علی نهتانی
مهمان
علی نهتانی

جالب بود