خانه » اخبار » حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان و اعلام عزای عمومی

حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان و اعلام عزای عمومی

حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان و اعلام عزای عمومی

حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان و اعلام عزای عمومی

حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان و اعلام عزای عمومی

فاطمه معتمد آریا

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان جنجال به پا کرد تا جایی که امام جمعه کاشان قصد دارد اعلام عزای عمومی کند.فاطمه معتمدآریا روز یکشنبه چهارم بهمن، برای شرکت در جلسه پرسش‌وپاسخ فیلم «یحیی سکوت نکرد» در سینمای شهر کاشان، به این شهر سفر کرده بود.همین حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان جنجال به پا کرد.

واکنش امام جمعه کاشان به حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان

    حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان و اعلام عزای عمومی,فاطمه معتمد آریا,اعلام عزای عمومی در کاشان,fateme motamedaria,جنجال حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,ماجرای حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,علت حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,دلیل حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,فیلم یحیی سکوت نکرد,عزای عمومی به دلیل حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,ماجرای فحاشی به  فاطمه معتمد آریا در کاشان,حواشی حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,جزییات حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,واکنش ها به حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,واکنش امام جمعه کاشان در مورد فاطمه معتمد آریا در کاشان,مصاحبه و صحبت های فاطمه معتمد آریا در مورد اتفاقات کاشان,کاشان,کاشان و فاطمه معتمد آریا

حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان و اعلام عزای عمومی

آیت الله نمازی با اشاره به دعوت بازیگر زن به کاشان گفت: همگان بدانند کاشان به دلیل جایگاهی که در تشیع در طول تاریخ داشته، تحمل برگزاری مجالس لهو و لعب را ندارد.

آیت‌الله عبدالنبی نمازی، امام جمعه کاشان در جلسه تفسیر قرآن کریم با ابراز تأسف شدید اظهار کرد: من همواره در طول سال‌های حضور در کاشان از مسئولان شهر و نظام حمایت کرده و می‌کنم و اگر جایی گلایه وجود داشته تذکر می‌دادم اما از طرح آن در اجتماعات، سخنرانی‌ها و خطبه‌های در قالب تذکرهای عمومی پرهیز می‌کردم ولی در روز گذشته واقعه تلخی در کاشان اتفاق افتاد که ذائقه حزب‌اللهی‌ها را تلخ کرد و غصه خوردم که مگر در این شهر حساب و کتاب وجود ندارد.
وی با اشاره به دعوت از یک هنرپیشه زن بیان کرد: چگونه یک نفر که سمتی هم ندارد در گوشه نهادی از ارشاد تهران درخواست اعزام هنرپیشه‌ای که – دارای وضعیت مناسبی نیست – به کاشان بدهد.
امام جمعه کاشان با تأکید براینکه پس از تذکر به ما اعلام شد که این حضور کنسل شده است، گفت: شنبه‌شب در شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان با حضور مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای این شهرستان عنوان شد که این حضور منتفی است.

نمازی تصریح کرد: پس از این جریان دیروز عصر مطلع شدم که این خانم بازیگر به همراه گروه محافظ وارد کاشان شده است.
وی عنوان کرد: آنچنان وضعیت ظاهری وی بد بوده که گویا هنگام ورود وی به خیابان تمهیداتی فراهم می‌کنند تا کسی وی را با آن وضعیت نبیند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی مسئولان نهادهای مسئول این توجیه را داشتند که چون ایشان مجوز دارد کسی مزاحم او نشود.

نمازی با اشاره به حضور برخی خانم‌های چادری که از قبل به مکان مراسم رفته بودند، یادآور شد: برخی مأموران کسانی که ظاهر اسلامی داشتند را از آنجا بیرون می‌کنند و حتی برخورد ناشایست با برخی بانوان محجبه صورت می‌گیرد حتی یکی از بانوان که مجبور به ترک سالن شده، آسیب دیده است.
وی در خصوص عدم شرکت در شورای اداری امروز شهرستان اضافه کرد: من در این شورا شرکت نکردم تا آنکه استاندار اصفهان بعد از جلسه به دفترم آمد من از ایشان گلایه کردم و گفتم که این سرزمین با خون هزاران شهید استوار است و اما این چه کاری است که آقایان انجام داده‌اند.

امام جمعه کاشان با اشاره به مطالبه جدی از استاندار در مورد این حادثه تلخ تأکید کرد: حتماً این حادثه باید مورد رسیدگی قرار گیرد و مأموران دولتی که در این قضیه و در آسیب رساندن و ضرب و شتم دخالت داشتند باید تحویل دستگاه قضایی شده و بر طبق قانون با آنها برخورد شود.

وی تصریح کرد: اگر کسانی دیگر این رفتار را انجام می‌دادند زیاد توقعی نبود اما به هیچ عنوان دخالت کارمندان و مسئولان؛ اینهایی که به برکت خون شهدا بر این میز و صندلی‌ها تکیه زده‌اند در این قضیه پذیرفته نیست که استاندار اصفهان در این خصوص به من قول داد.

نمازی به اشاره تصمیمش مبنی بر اعلام عزای عمومی در روز جمعه در کاشان عنوان کرد: مصیبت بزرگی است در این شهر مذهبی کهنسال، با این همه سوابق روشن صلحا و متقین و برخوردار از مردم متدین و بهره‌مند از خانواده‌های شهدا چه جوابی خواهیم داشت.

امام جمعه کاشان تأکید کرد:‌ به مسئولان شهرستان اعلام شد با جدیت و قوت وارد عمل شده و تمام افرادی که در ضرب و شتم متدینین و خانم‌های محجبه نقش داشتند باید مجازات شوند.

وی تصریح کرد: همگان چه آنهایی که در تهران، اصفهان و چه در شهرستان (کاشان) هستند بدانند کاشان به دلیل جایگاهی که در تشیع در طول تاریخ داشته تحمل برگزاری مجالس لهو و لعب را ندارد.

مصاحبه فاطمه معتمد آریا در مورد اتفاقات کاشان

فاطمه معتمد آریا,اعلام عزای عمومی در کاشان,fateme motamedaria,جنجال حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,ماجرای حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,علت حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,دلیل حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,فیلم یحیی سکوت نکرد,عزای عمومی به دلیل حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,ماجرای فحاشی به  فاطمه معتمد آریا در کاشان,حواشی حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,جزییات حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,واکنش ها به حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان,واکنش امام جمعه کاشان در مورد فاطمه معتمد آریا در کاشان,مصاحبه و صحبت های فاطمه معتمد آریا در مورد اتفاقات کاشان,کاشان,کاشان و فاطمه معتمد آریا

حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان و اعلام عزای عمومی

در سفر شما به کاشان، چه اتفاقی افتاد؟
یکشنبه بعدازظهر برای جلسه پرسش‌وپاسخ فیلم «یحیی سکوت نکرد» به‌همراه کارگردان و عده‌ای از مسئولان سینما تجربه به کاشان رفتیم. در ورودی شهر گروهی از هنرمندان و هنردوستان، به استقبال ما آمدند، با هم گشتی در شهر زدیم و از آن‌همه زیبایی در معماری این شهر انرژی گرفتیم. سری هم به موزه عروسک‌ها زدیم. وقتی به سینما رسیدیم، به ما گفتند که از در پشتی وارد شویم، خوشبختانه سالن تقریبا پر بود. جلسه پرسش‌وپاسخ بسیار خوب برگزار شد و ساعتی دوست‌داشتنی را گذراندیم. در طول نشست سروصداهایی از بیرون شنیده می‌شد و مسئولان مرتب در رفت‌وآمد بودند. جلسه تمام شد و ما هم به تهران برگشتیم… .

‌فقط همین؟
این چیزی است که من دوست دارم از سفرم به کاشان در خاطرم بماند.

 ‌می‌شود در مورد اتفاقات ناخوشایندش بگویید؛ آنهایی که دوست دارید فراموش کنید!؟
(قدری مکث) بیانش سخت است… ، واقعیت این است که در آنجا عده‌ای که به هر دلیل مخالف من بودند، به حضورم در شهرشان اعتراض کردند و عده‌ای هم از حضورم بسیار خوشحال شدند و من خوشحال‌تر که بار دیگر به شهری قدم گذاشته‌ام که هنوز بوی تمدن و تفکر می‌دهد. این اتفاقی است که در کاشان افتاد.

‌ نمی‌خواهید جزئیات بیشتری را  بگویید؟
خب، ترجیح می‌دهم از جزئیات خوب حرف بزنم، از جوانان بااستعدادی که با سؤالات دقیق و حساب‌شده در مورد فیلم ما را غافلگیر کردند و این دستاورد بزرگی برای سینمای هنروتجربه بود و دیگر از نظم و انضباط و درایت و همکاری مقامات و مسئولان سینمایی و همچنین از همراهی سینماگران کاشان باید بگویم که بسیار سپاسگزار آنها هستم. من از سفر به کاشان اینها را همیشه به‌ خاطر خواهم داشت… ،چیز دیگری هم لازم است؟…

‌گویا اتفاقات دیگری هم افتاده بود؟
ببینید من با اینکه کسی با کار من و حرفه‌ام و حتی خود من مخالف باشد مشکلی ندارم ولی رفتارهای تهاجمی، توهین، بی‌احترامی، دروغ، تهمت و بی‌قانونی را نمی‌پذیرم و این اتفاقی است که در آنجا افتاد و من علاقه‌ای هم به بیان و شرح جزئیات اتفاقات ناخوشایند ضدفرهنگی ندارم. فقط امیدوارم برگزاری این‌گونه جلسات هنروتجربه برای سینماگران پربارتر و مفیدتر تداوم داشته باشد. البته آرزو می‌کنم بعضی از تجربیات ناخوشایند هم دیگر تکرار نشود.

منبع:مشرق,انتخاب

سایت خبری تفریحی به روز نیوز

دیدگاه بگذارید

3 نظر درباره "حضور فاطمه معتمد آریا در کاشان و اعلام عزای عمومی"

avatar
نهتانی
مهمان

اخی هههه

ژاکلین
مهمان

قوم افراط و تفریطیم چه کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

خانمای بازیگر که گندشو درآوردن شکی نیس اما همچی حرکتی از یک مبلغ دینی عجیبه واللا. بهترم میشه حرف زد تذکر داد یا حتی اعتراض کرد…………

سدید کاشان
مهمان

خانمای بازیگر که گندشو درآوردن شکی نیس
ممنون که با این عبارت بالا، پاسخ خودتان و مخاطبان را دادید.

تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز