نذری کتاب و نذورات فرهنگی بجای اطعام

به گفته حجت الاسلام عباس نظری امروز گرسنگی به معنای صدر اسلام در جامعه ما وجود ندارد و افراد می‌توانند به جای اطعام و نذری از نذورات فرهنگی استفاده کنند!

نذری کتاب و نذورات فرهنگی بجای اطعام
نذری کتاب و نذورات فرهنگی بجای اطعام

نذر کتاب!

حجت الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین با بیان احادیثی در اهمیت اطعام گرسنگان اظهارداشت: نذری دادن از زمان ائمه اطهار از زمانی به صورت جدی پیگیری شد که گرسنگی در جامعه اسلامی به اوج خود رسیده بود از این رو توصیه‌های فراوانی به اطعام دیگران در دین اسلام وجود داشته است.
وی بیان کرد: اگرچه اهمیت نذر و اطعام دیگران هنوز هم مانند سابق وجود دارد ولی باید قبول کرد امروز گرسنگی به معنای صدر اسلام در جامعه وجود ندارد و افراد می‌توانند به جای اطعام و نذری از نذورات فرهنگی استفاده کنند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: به هر حال امروز نیازهای جامعه اسلامی در ابعاد دیگری نیز مشخص شده و توصیه ما انجام نذرهای فرهنگی، کتاب و بسته‌های مواد غذایی خام است.

با مدیریتی درست در حوزه نذورات می‌توان انتظار داشت در آینده‌ای نه چندان دور استفاده از نذورات دینی موجب دانش افزایی و رفع فقر در همه ابعاد آن در جامعه شود. نذورات می‌توانند نیاز فرهنگی، آموزشی و پوشاکی را نیز شامل شوند.

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar