رضا رشید پور: شما ده‌ها نفر بودید و من یک نفر

 رضا رشیدپور، مجری، تهیه‌کننده، کارگردان و بازیگر، پس از انتقاداتی که از او در مورد مقابله با رئیس جمهور شد، فرصت را غنیمت شمرده تا به همکاران رسانه‌ای‌اش بتازد که چرا آن‌ها در نشست خبری «روحانی با اصحاب رسانه» مرد این میدان نبودند:

رضا رشید پور: شما ده‌ها نفر بودید و من یک نفرکوه به کوه نمی‌رسه، ولی آدم به آدم می‌رسه

رضا رشید پور: «فضای گفتگوی رودررو با رئیس جمهور با کنفرانس رسانه‌ای متفاوت است. این را می‌دانم. اما همین چند وقت پیش”برخی” از اهالی رسانه گزنده‌ترین نقدهایشان به من این بود که چون رشیدپور متخصص نیست و روزنامه نگار نیست و… پرسش‌های بسیار سطحی و زرد از رئیس جمهور پرسید و نتوانست درد جامعه را مطرح کند.

مثلا چرا رئیس جمهور را با خاک یکسان نکردی / چرا نگفتی که شعار ندهد / چرا نگفتی که مردم در حال انفجار هستند / چرا از بازداشتی‌ها نپرسیدی/ چرا نگفتی که ما را با برجام گول نزند / چرا نگفتی که مردم بدبخت شده‌اند /چرا از دزدی‌های میلیاردی نپرسیدی/ چرا پرسش‌هایت متفاوت نبود / چرا وقت را هدر دادی

شما ده‌ها نفر بودید و من یک نفر. شما متخصص بودید و من بی‌سواد. شما بیش از دو ساعت وقت داشتید و من کمتر از یک ساعت. شما در وضعیت سفید امنیتی کشور مقابل رئیس جمهور بودید و من در اوج وضعیت قرمز.

جسارت می‌کنم و چون لبخند می‌زنید می‌پرسم که چرا یک نفر از شما توقعاتی که به خاطرش چندین روز من و خانواده‌ام را زیر شدیدترین فشارهای روانی و شخصیتی گذاشتید، مطرح نکردید؟

پرسش‌های همه‌ی شما چه تفاوتی با پرسش‌های من داشت؟

از من خرده گرفتید که شجاعت کافی برای طرح پرسش نداشتم و جسورانه‌ترین پرسش دیروزتان این بود که آیا رئیس جمهور صدای اعتراض مردم را شنیده است‌؟ لابد توقع داشتید که بفرمایند خیر، صدای موسیقی بلند بود نشنیدم!

نقد کردید که من تخصص کافی برای طرح پرسش کارشناسی از ایشان را نداشتم و خودتان دلیل عدم افزایش حقوق استادان یک مجموعه “غیر دولتی” را از رئیس”دولت” پرسیدید.

البته اعتراف می‌کنم که هرگز به فکر من نرسیده بود که رمز پیشرفت کشور را از رئیس جمهور بپرسم! من جای آقای روحانی بودم می‌گفتم چهار تا یک!

دنیا کوچیکه. خیلی زود بهم می‌رسیم.

پی‌نوشت مهم: روی سخنم تنها با برخی از اصحاب رسانه بود وگرنه منت‌دار عزیزانی هستم که با متانت و اصالت، نقدهای ارزشمندی نسبت به آن گفتگو داشتند که حتما چراغ راه من خواهد بود.

پی نوشت غیر مهم: امیدوارم جناب محمدعلی ابطحی گفتگوی دیروز رئیس جمهور را برای اوضاع این روزهای کشور مناسب تشخیص داده و خانواده‌ای را از نگرانی برهانند!»

اینستاگرام رضا رشید پور
instagram.com/reza_rashidpour

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar