آتش گرفتن گلکسی ۷ اج موقع شارژ کردن

مدتی قبل بود که شرکت سامسونگ در پی انفجار مکرر باتری‌های گوشی جدید خود یعنی نوت ۷ با مشکلات زیادی روبرو شده بود به طوری که این کمپانی بزرگ میلیون‌ها نسخه از گوشی جدید خود را که در کره به فروش رفته بود را جمع آوری کرد و مدیر عامل این شرکت نیز به طور رسمی از مردم عذر خواهی نمود.

مشکل از آنجایی شروع شد که چند نسخه از گوشی نوت ۷ با انفجار باتری روبرو شدند و پس از آن انفجارهای دیگری نیز به ثبت رسید. البته این مشکل فقط مربوط به نسخه‌هایی است که در کشور کره جنوبی به ساخت رسیده است و کشورهای دیگر همانند چین به علت متفاوت بودن کمپانی ساخت باتری مشکلی نخواهند داشت.

آتش گرفتن گلکسی ۷ اج موقع شارژ کردنبه گزارش به روز نیوز چند روزی از این خبر نگذشته بود که این بار گلکسی ۷ اج در حین شارژ کردن آتش گرفت.

این مشکل واکنش سریع مسئولین سامسونگ را به دنبال داشت و این شرکت در اولین فرصت، با صدور بیانیه‌ای از دارندگان گوشی‌های گلکسی نوت ۷ در کره جنوبی خواست تا به نمایندگی‌های این کمپانی مراجعه و باتری گوشی خود را تعویض کنند.

در همین رابطه، این شرکت کره‌ای به آن‌هایی که این گوشی را در کشور چین خریداری کرده اند، این اطمینان را داد که می‌توانند با خیال راحت با گوشی خود کار کنند، چرا که باتری این گوشی‌ها، از کمپانی تامین کننده دیگری تهیه شده و هیچ خطری در خصوص انفجار در حین شارژ، متوجه آن‌ها نخواهد بود.

اما جدای از گلکسی نوت ۷، ساعاتی پیش خبری در فضای مجازی منتشر شد که در آن به منفجر شدن یکی دیگر از گوشی‌های سامسونگ به نام گلکسی اس ۷ اج در حین شارژ اشاره شده است.

حال و با توجه به وقوع چنین اتفاقاتی، شاید این شایعه در ذهن کاربران بوجود آید که سامسونگ از یک نوع باتری در گوشی‌های گلکسی نوت ۷ و اس ۷ اج استفاده کرده است؛ در جواب باید بگوییم که چنین چیزی صحت ندارد چرا که این شرکت، نه تنها از دو تامین کننده باتری متفاوت برای این دو گوشی استفاده کرده است، بلکه عرضه گلکسی اس ۷ اج تقریباً شش ماه پیش آغاز شده و تا به امروز، گزارش‌های انگشت شماری در خصوص انفجار این گوشی در حین شارژ منتشر شده است.

در خصوص، گلکسی نوت ۷ نیز بایدگفت که تا به این لحظه، یعنی ۱۸ روز پس از آغاز فروش، تنها ۳۵ مورد آتش گرفتن گوشی در حین شارژ گزارش شده که در مقایسه با حجم بالای گوشی‌های فروخته شده، رقم ناچیزی به شمار می رود.

گفتنی است صاحب گوشی گلکسی اس ۷ اج منفجر شده، این موضوع را به سامسونگ گزارش داد و این شرکت با قبول مسئولیت این اتفاق، به وی تعویض گوشی و یا پس گرفتن تمامی پول پرداختی را پیشنهاد داد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا این اتفاق برای گلکسی نوت ۷ در سایر کشورها نیز رخ خواهد داد یا خیر و عکس العمل چشم بادامی‌ها در این خصوص چگونه خواهد بود. با این حال، به نظر می‌رسد که سامسونگ می‌تواند در فراخوان تعویض باتری، مشکل بوجود آمده در قلم اس پن این گوشی را نیز که نگرانی‌هایی را برای برخی کاربران بوجود آورده است، برطرف کند.
تک شات

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

2
لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
2 نظرات مستقل
0 پاسخ به دیگران
0 دنبال کنندگان
 
نمایش نظرات بیشترین امتیاز
نمایش نظرات با بیشترین پاسخ
2 تعداد نظر دهندگان
سمیراmalekan Recent comment authors
malekan
مهمان
malekan

اطلاعات خوبی بود.
ممنونم

سمیرا
مهمان
سمیرا

سلام این خبر آتش گرفتن S7 واقعیت داره؟ من S6 دارم یعنی ممکنه واسه گوشی منم اتفاق بیفته؟