کلاهبرداری با نرم افزار دوربین لخت کن

رفتن به راه راست و خداپسندانه و بدست آوردن نان حلال زحمت دارد، اما بی‌راهه رفتن، هم پردرآمد است، هم زود جیب پر کن، هم آسان و سهل، فقط این مشکل را دارد که دیر یا زود به چنگ قانون و عدالت خواهید افتاد و این مورد سوخت و سوز ندارد.

یکی از بی‌راهه‌ها و کج‌راهه‌ها، کلاهبرداری‌های اینترنتی از طریق سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی مجازی و ماهواره‌ها است، و نرم افزار دوربین لخت کن نیز یکی از شگرد کلاهبرداران است.

کلاهبرداران با آب و تاب و عکس‌های فریبده تبلیغ برنامه‌ای خاص موبایل را می‌کنند که قادر است افراد را لخت و برهنه نشان دهد.

متاسفانه این برنامه‌ها جذابیت بسیاری برای هم‌میهنان دارد و حتی وجود و نام این نوع آگهی‌ها، بازدید بسیار زیادی از کانال‌های تلگرامی تبلیغ کننده و درخواست خرید را به دنبال دارد.

معمولا مبلغی که کلاهبرداران برای فروش این برنامه‌ها درخواست می‌کنند آنچنان ناچیز است که فریب‌خورده‌ها بعدا به فکر شکایت از کلاهبرداران نیز نمی‌افتند، خیلی‌ها هم رویشان نمی‌شود که بگویند گول چه چیزی را خورده‌اند.

سرهنگ علی کریمی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه، به دو روش دیگر از کلاهبرداری با استفاده از جذابیت برنامه لخت کن اشاره می‌کند:

«کلاهبرداران به دو روش دست به کلاهبری می‌زنند.

در روش اول فرد قربانی نرم‌افزار جعلی را خریداری کرده و پس از نصب آن متوجه می‌شود فاقد کارایی است که با توجه به مبلغ اندک پرداختی از شکایت صرف نظر می‌نماید.

در روش دیگر کلاهبردار، کاربران را به صفحه جعلی و شبیه‌سازی شده یک بانک هدایت می‌کند تا اطلاعات بانکی خود را در صفحه جعلی وارد نمایند که نهایتا منجر به سرقت اطلاعات حساب بانکی کاربران نظیر شماره کارت، رمز اینترنتی، CVV۲ و تاریخ انقضای کارت می‌گردد.»

کلاهبرداری با نرم افزار دوربین لخت کن
تصویری از آگهی فروش این نرم افزار

چندی پیش نیز سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتا خراسان رضوی خبر داد که فردی را دستگیر کردند که نرم افزار دوربین لخت کن را بطور رایگان توزیع می‌کرد. فرد بازداشت شده اقرار کرد که کدی را بطور پنهانی در این نرم‌افزار جاگذاری کرده بود که باعث افزایش بازدید ناخواسته افراد از سایت او می‌شد. این فرد گفت با تخصصی که در طراحی سایت داشتم هرگز تصور نمی کردم توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شوم!

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه توصیه کرد:

«به تبلیغات موجود در شبکه‌های اجتماعی با موضوعاتی، چون برنامه دوربین لخت کن، ماهواره جیبی، برنامه صیغه یاب و … توجه نکرده و حتی جهت کنجکاوی نیز دست به دانلود اینگونه اپلیکیشن‌ها نزنید، زیرا امکان هک شدن اطلاعات گوشی تلفن همراه کاربران با دانلود نرم‌افزار جعلی وجود خواهد داشت.

همچنین هنگام پرداخت اینترنتی از صحت و اصالت درگاه پرداخت الکترونیک بانک مربوطه اطمینان حاصل نموده و برای وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود همیشه از وجود پروتکل امن https مطمئن شوید.

سرهنگ کریمی گفت: چنانچه کاربران با موارد مشابه در فضای مجازی مواجه شدند مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباط با ما گزارش کنند.»

منبع:

خبرگزاری صدا و سیما

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar