خانه » اخبار » آمار جدید مرگ بر آثر آنفولانزا/آنفولانزا در ایلام و ورامین؟

آمار جدید مرگ بر آثر آنفولانزا/آنفولانزا در ایلام و ورامین؟

آمار جدید مرگ بر آثر آنفولانزا/آنفولانزا در ایلام و ورامین؟

آمار جدید مرگ بر آثر آنفولانزا/آنفولانزا در ایلام و ورامین؟

آمار جدید مرگ بر آثر آنفولانزا/آنفولانزا در ایلام و ورامین؟

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز محمد مهدی گویا رییس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان آخرین آمار مرگ و میر بر اثر آنفولانزا را به شرح زیر اعلام کرد:

آخرین آمار فوتی ها بر اثر آنفلوآنزا
رییس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به این که آنفلوآنزا در دو استان سیستان و بلوچستان و کرمان بیشتر شایع است، عنوان کرد: 28 نفر در استان کرمان و 5 مورد در استان سیستان و بلوچستان در اثر این ویروس فوت کرده‌اند، این تعداد فوتی غیر معمول نیست. لازم به ذکر است که افراد فوت شده بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری قلبی، نارسایی کلیه، دیابت کنترل نشده، بیماری مزمن کلیه، ضعف سیستم ایمنی مانند مبتلایان به سرطان را داشته‌اند که به نوع شدیدتر آنفلوآنزا مبتلا شده‌اند.

آنفلوآنزا ورامین و ایلام نمی شناسد
وی در پاسخ به این سؤال که آیا رسیدن ویروس به ورامین صحت دارد بیان کرد: ما برای ویروس مرز قائل نمی‌شویم بیمار مبتلا می‌تواند در دوران نهفتگی بیماری افراد دیگری را نیز مبتلا کند.

گویا اضافه کرد: ویروس آنفلوآنزای فصلی امسال از نوع شدیدتر آن است، هیچ اتفاق نگران کننده‌ای نیفتاده است. افراد می‌توانند با رعایت نکات ساده از این بیماری پیشگیری کنند. رعایت فاصله یک متری بسیار حائز اهمیت است، علاوه بر این افراد بیمار باید همواره با خود دستمال به همراه داشته باشند و پس از مصرف با قراردادن در یک کیسه دستمال به زباله بیاندازند.

گردآوری:سایت خبری تفریحی به روز نیوز

مطالب مرتبط

آخرین خبر از آنفولانزا / مرگ ۳ نفر در همدان در 21 آذر 1394

مرگ مشکوک یک نفر مبتلا به آنفولانزا در تهران

آمار جدید تلفات آنفولانزا خوکی در سیستان

آمار آخرین تلفات آنفولانزا فصلی در کرمان

دیدگاه بگذارید

3 نظر درباره "آمار جدید مرگ بر آثر آنفولانزا/آنفولانزا در ایلام و ورامین؟"

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز