مجازات جارو کشی خیابان برای مدیر آینده کشور

راننده‌ای که به بی‌راهه رفت!

امروز جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۶ سایت جم آنلاین و رکنا گزارش کردند که ساعت ۳ و نیم بعداز ظهر ۱۴ مهر امسال، اهالی یکی از خیابان‌های فرعی قیطریه تهران با پلیس تماس گرفتند و از راننده‌ای شکایت کردند که به هشت خودرو صدمه زده بود.

تاریخ خبر
این واقعه مهر پارسال اتفاق افتاد و ظاهرا به دلیل تخلفات و جرم‌های فراوان، دادگاه امسال فرصت رسیدگی به این پرونده را پیدا کرده است.

شرح ماجرا
راننده جوان وانت پیکانی سفیدرنگ از خیابان اصلی وارد کوچه‌ای ورود ممنوع می‌شود و با کوبیدن خودرواش به چند خودرو می‌کوشد به راه خود ادامه دهد.

با شکایت مردم و آمدن پلیس روشن می‌شود که راننده وانت نه مست و نه دیوانه و نه قاتل زنجیری بوده، او جوانی ۲۴ ساله و دانشجوی رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد بوده!

این مدیر آینده کشور می‌گوید: «خودرو را پدرم برایم خرید تا با آن کسب درآمدی داشته باشم. لحظاتی قبل از آن تصادف جنجالی، در نزدیکی پل صدر با خودروی پژو ۲۰۶ تصادف کردم. خودرو خسارت دیده بود و مقصر من بودم. از راننده خواستم برای این‌که سد معبر نکنیم و ترافیک به‌وجود نیاوریم صحنه تصادف را ترک کند و کمی جلوتر که چهار‌راهی بود بایستد. زمانی که به چهار‌راه رسیدیم، با خودم گفتم من مقصر هستم و باید جریمه خودرو را هم پرداخت کنم. آنجا بود که به ذهنم رسید از مهلکه فرار کنم تا خسارت خودروی پژو را ندهم.»

چند نکته جالب
تا اینجا چند نکته جالب است:
یک: دانشجوی رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد، در کشور ما، باید برای کسب درآمد راننده وانت شود!

دو: دانشجوی رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد، در کشور ما، وقتی تصادف می‌کند با وجودیکه می‌داند مقصر است فرار می‌کند و جرم‌های بیشتری مرتکب می‌شود، آیا رفتار این دانشجو نتیجه آموزش‌های دانشگاهی اوست در رشته مدیریت؟

سه: فیلمی از رانندگی او در کوچه یکطرفه و ورود ممنوع در فضای مجازی موجود است که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید، علاوه بر ورود غیر قانونی و خسارت به خودروهای دیگران، در صحنه‌ای از فیلم نزدیک است که زنی را زیر بگیرد و مرتکب قتل شود!

چهار: در صحنه‌ای از این فیلم یکی از شاکیان را می‌بینیم که با کف پایش می‌کوبد به شیشه وانت؛ آدم حیران می‌ماند از رفتار ایرانی‌ها در موقع خشم!

مجازات جارو کشی خیابان برای مدیر آینده کشوراما بعد
در سال گذشته در خبرها آمده که پسر جوان که هیچ سابقه‌ کیفری در پرونده‌اش ندارد، با قرار آزاد می شود و قرار می گذارند که خسارت تمامی خودروهای آسیب‌دیده را پرداخت کند.

مجازات
در آخرین خبر از این حادثه روایت شده که پدر راننده متخلف رضایت تمامی راننده‌هایی که در این تصادف خسارت دیده بودند جلب می‌کند و تا اینجا پرونده شاکی خصوصی ندارد، اما با رضایت رانندگان، ماجرای محاکمه و مجازات پسر جوان تمام نمی‌شود، و او به خاطر قانون شکنی و برهم زدن نظم عمومی و رفتار نامتعارف محاکمه می‌شود و سید کیوان هاشمی، قاضی پرونده او را به دو ماه پاکبانی در محل حادثه و دو سال محرومیت از رانندگی مجازات می‌کند.

مجازات جارو کشی خیابان برای مدیر آینده کشورپاکبانی یعنی چه
پاکبان یعنی رفتگر یا جارو کش، و «پاکبانی در محل حادثه» به این معناست که این دانشجوی کارشناس ارشد مدیریت باید به مدت دو ماه کوچه‌ای را که در فیلم دیدید جارو بزند و تمیز کند.

از نظر ما این بهترین مجازاتی است که تا کنون در کشور ما صادر شده، نظر شما چیست؟

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar