دماغ بزرگ کار دستش داد!

سارق جوان به علت داشتن بینی بزرگ شناسایی و دستگیر شد. 

تمامی مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که سارق اصلی، فردی با دماغ بزرگ بوده است!

***

آخه پدرت خوب، مادرت خوب، آدم که با دماغ بزرگ و تابلو نمی‌رود دزدی کند، این همه دکتر بینی کوچیک کن داریم، یه نک پا می‌رفتی پیش یکی شون و می‌دادی این دماغ کوفتی را عمل کنند و نقلی و خوشگلش کنن، حالا هر دماغ گنده‌ای تو ایران هر غلطی کرد می‌گذارند به حساب تو!

***

دماغ بزرگ کار دستش داد!
دماغ بزرگ کار دستش داد!

زورگیری
نهم اسفند ۹۵ مالک یک مغازه ساعت فروشی در شهر ری با مراجعه به کلانتری ۱۶۷ دولت آباد به مأموران اعلام داشت که توسط دو سرنشین یک دستگاه خودرو پراید تاکسی سبزرنگ مورد زورگیری قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت بعنف و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای شهرری، پرونده در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به عنوان مسافر از باقرشهر به مقصد شهرری سوار یک پراید تاکسی سبزرنگ با دو سرنشین شدم. در مسیر حرکت، سرنشین صندلی جلو که بینی بزرگی داشت با تهدید چاقو اقدام به گرفتن چهار عدد ساعت طلای همراهم به ارزش تقریبی ۱۴ میلیون تومان، دو میلیون توجه نقد همراه و کیف حاوی مدارک شناسایی‌ام کرد؛ پس از سرقت مرا در بیابان‌های دولت آباد پیاده کرده و با پراید تاکسی از محل متواری شدند.

کارآگاهان با بررسی پراید تاکسی اطلاع پیدا کردند که خودرو در ساعت ۲ بامداد همان روز از منطقه بازار تهران سرقت شده است. در ادامه و با طرح شکایت مشابه، کارآگاهان با سرقت‌هایی روبرو شدند که طی آن دو سارق زورگیر با استفاده از تاکسی مسروقه اقدام به زورگیری از مسافران کرده بودند. در تمامی سرقت‌ها، تمامی مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان می‌کردند که سارق اصلی، جوانی قدبلند با دماغی بزرگ بوده است.

با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از مشخصات ارائه شده از سوی مالباختگان، چهره نگاری و بررسی سوابق مجرمان سابقه دار، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار پایگاه نهم بنام اشکان ۲۷ ساله شدند که بارها به اتهام زورگیری دستگیر و روانه زندان شده بود. بررسی سوابق اشکان نشان داد که وی پس از طی ۶ سال از محکومیت ۱۰ ساله‌اش، به تازگی از زندان آزاد شده است.

با شناسایی مخفیگاه اشکان در منطقه دولت آباد، او روز ۲۶ فروردین دستگیر و در مواجه حضوری با مالباختگان، دقیقا مورد شناسایی قرار گرفت.

اشکان که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت، صراحتا به زورگیری در پوشش مسافرکشی با استفاده از خودروهای مسروقه اعتراف و با معرفی همدستش عنوان داشت که تمامی سرقت‌ها را به همراه یکی از بچه محل‌هایش به نام بابک۲۶ ساله که همانند او به مصرف مواد مخدر (هروئین و شیشه) اعتیاد دارد، انجام داده است.

با شناسایی بابک به عنوان دیگر عضو این گروه دو نفره، او نیز در همان تاریخ دستگیر و پس از انتقال به پایگاه نهم آگاهی، اعترافات اشکان را تأیید کرد.

متهمان در اعترافات خود عنوان داشتند که علاوه بر سرقت خودرو پراید تاکسی سبزرنگ، چهار دستگاه خودرو پراید دیگر را در شهرری و بازار تهران، سرقت و در ادامه دقیقا به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت و زورگیری در پوشش مسافرکشی کردند و نهایتا هر کدام از خودروهای مسروقه را نیز پس از ارتکاب چند فقره زورگیری، در سطح شهر رها و مجددا خودرو جدیدی سرقت و سرقت‌های خود را از سر می‌گرفتند.

سرهنگ کارآگاه حسین زارع رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با توجه به شناسایی تعدادی از شاکیان و مالباختگان و اعتراف صریح متهمان به سرقت‌های زورگیری در مناطق شهرری و دولت آباد، از شاکیان و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد به ویژه در این مناطق مورد زورگیری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهر ری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

ای بسوزد ژنی که دماغ آدم را گنده می‌کند!
نصیحیت به سارق محترم:
پراید آدم را بلند نشان می‌دهد. دفعه بعد که از زندان آزاد شدی با سمند برو سر کار و بارت!
منبع خبر: آزاده خانی – خبرگزاری مهر

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar