سلفی‌بگیران، بی‌نظمی، بادی‌گاردهای هیکل درشت، پارتی بازی، توهین و سلام بمبئی

به گزارش خبرنگار تسنیم باید ازدحام و بی‌نظمی و بی‌برنامه‌گی و سلفی‌بگیران و بادی‌گاردهای هیکل درشت و توهین و کتک خوردن را تحمل می‌کردی تا شاهد فیلم سینمایی «سلام بمبئی» در مراسم افتتاحیه‌اش شوی!

سلفی‌بگیران، بی‌نظمی، بادی‌گاردهای هیکل درشت، پارتی بازی، توهین و سلام بمبئی
سلفی‌بگیران، بی‌نظمی، بادی‌گاردهای هیکل درشت، پارتی بازی، توهین و سلام بمبئی

مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «سلام بمبئی» پس از حواشی بسیار و برگزار نشدن افتتاحیه رویایی در مرکز همایشهای برج میلاد، شب گذشته (شنبه 13 آذرماه) در پردیش سینمایی کورش برگزار شد.

این مراسم طبق دعوتنامه قرار بود در ساعت 19 و 30 دقیقه آغاز شود؛ اما بی‌نظمی‌ها باعث شد زمان این برگزاری عقب‌تر بیفتد. شلوغی به قدری بود که وقتی از پله‌های طبقه چهارم مجتمع کورش بالا می‌رفتیم سیل عظیم جمعیتی را می‌دیدم که عموماً به سلفی بگیران معروف بودند- افرادی که صرفاً برای سلفی با سلبریتی‌ها به اینگونه مراسمها می‌آیند؛ هرچقدر فرد محبوبیت بیشتری داشته باشد، لایکهای بیشتری می‌توان کسب کرد- کمی که جلوتر می‌رویم گیتهای را تعبیه دیده بودند که بلیطهای را چک کنند، گیتی که همه را به یاد فیلمهای بادیگاردی خارجی می‌انداخت- افرادی که هیکل درشتی دارند و چند سالی است به صورت یک شرکت برگزاری تشریفات کار می‌کنند از همان گیت می‌شد فهمید که شاهد مراسم بی‌نظمی خواهیم بود، چرا که در حالی به خبرنگاران اجازه ورود نمی‌دادند که افرادی که به قول معروف پارتی داشتند، نه خود بلکه چند ده نفر را به داخل می‌بردند!

با تمام سختی‌ها ، کش مکشها و چند کلام بی‌ادبانه، بالاخره به خبرنگاران اجازه ورود دادند. پس از ورود شاهد جمعیت چند صد نفره بودیم، جمعیتی که اکثرشان گوشه‌ای ایستاده بودند و سلفی می‌گرفتند. ساعت حدود 21 شب است، خبرنگارانی که تا به حال اکران خصوصی‌ای به این بی‌نظمی و بی‌برنامه‌گی ندیده‌ بودند گوشه‌ای روی زمین نشسته‌اند و به روی خبر خود کار می‌کنند، خبرنگاران تصویری که شکه شده بودند حتی مجال باز کردن کیف دوربین فیلمبرداری خود را نیز پیدا نکردند، چه رسد به آن که گفت‌وگو هم بگیرند.

افتتاحیه فیلم سینمایی «سلام بمبئی»
افتتاحیه فیلم سینمایی «سلام بمبئی»

سنی را تدارک دیده‌اند که سلبریتی‌ها روی آن بایستند تا عکاسان مجال عکاسی پیدا کنند، سنی که هر کسی می‌توانست به آن نزدیک شود و سلفی بگیرد، و عکاسانی که یا از سلفی بگیران کتک می‌خوردند یا از بادیگاردهای درشت هیکل، اشتباه گفتم سنی را تدارک دیده بودند تا سلفی بگیران راحت سلفی بگیرند. شلوغ می‌شود ما چون شنی کوچک با جمعیت به این طرف و آنطرف کشیده‌ می‌شویم، چه شده! بازیگران هندی وارد می‌شوند، بازیگرانی که چون در بالیوود بازی می‌کنند و از همه مهمتر بازیگر خارجی هستند و به قول معروف برای سلفی بگیران کلاس دارد و می‌توانند انبوه لایکهای مختلف را در شبکه‌های اجتماعی برایشان به ارمغان بیارد.

افتتاحیه فیلم سینمایی «سلام بمبئی»
افتتاحیه فیلم سینمایی «سلام بمبئی»

خبرنگاران که دیگر از این مراسم ناامید شده‌اند به گوشه‌ای می‌روند در آنجا منتظر می‌نشینند. بار دیگر جمعیت متراکم می‌شود، چه شده! محمد رضا گلزار آمده است، او دیگر به سمت جایگاه عکاسی نمی‌آیند، حدود 10 بادیگارد درشت هیگل دور آن را گرفته‌اند، گلزار اصلاً در آن وسط پیدا نیست- آدم به یاد حفاظت پوتین رئیس جمهور روسیه می‌افتد در زمانی که به ایران آمده بود- او را مستقیم به سالن وی آی پی می‌برند. ساعت حدود 22و 15 دقیقه است، بالاخره گویا تصمیم دارند فیلم را به نمایش در آورند سیل جمعیت در یک مسیر متراکم می‌شوند، تراکمی که تداعی حادثه منا می‌کند برای جامعه خبری. (تصاویر نیز تداعی می‌کند)

افتتاحیه فیلم سینمایی «سلام بمبئی»
افتتاحیه فیلم سینمایی «سلام بمبئی»

ساعت حدود 22 و 30 دقیقه است خبرنگاران پیگیری می‌کنند که آیا خبری از برگزاری مراسم هست یا نه، روابط عمومی فیلم به دنبالمان می‌آید و به سمت سالن وی آی پی نمایش می‌برد، از طبقه چهارم به پنجم می‌رویم، از دری وارد می‌شویم، بادیگارد بی‌سیم به‌ دست درشت هیکلی جلوی درب ایستاده است و مانع ورود می‌شود و می‌گوید باید همه‌ چیز هماهنگ شود- شکل کار- خبرنگاران عصبانی اعتراض می‌کنند، بادیگارد بی‌ادبانه شروع به فحاشی می‌کند، خبرنگاران که ناراحت شده‌اند دسته‌جمعی اقدام به ترک مراسم می‌کنند که روابط عمومی فیلم با اصرار بسیار تصمیمشان را تغییر می‌دهد، بالاخره وارد سالن نمایش می‌شویم، عکاسان به علت بی‌برنامه‌گی مراسم در سالن دیگری سکنا می‌یابند.

بالاخره مراسم شروع می‌شود. ابتدا دو مجری به روی سن می‌آیند و کمی بذله گویی می‌کنند، سپس عوامل فیلم را به روی سن می‌خوانند و عوامل هر کدام از هم دیگر تشکر می‌کنند و در نهایت سفیر هند در ایران از عوامل فیلم تقدیر می‌کند و لوح تقدیری به آنها می‌دهد و می‌گوید:«امیدوارم این تعاملات بین هند و ایران ادامه یابد» و در نهایت فیلم به نمایش در می‌آید.

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar