خانه » سبک زندگی » چرا در مرخصی و سفر بیمار می‌شویم

چرا در مرخصی و سفر بیمار می‌شویم

چرا در سفر  تعطیلات بیمار می‌شویم و راه‌های پیشگیری از آن

اغلب اوقات، تعطیلات به دلخواه ما پیش نمی‌روند سرما می‌خوریم بیمار می‌شویم و اضطراب و استرس ما را رها نمی‌کند. چند پند کوچک شاید بتواند به شما کمک کند که از اوقات فراغت خود لذت ببرید.

چرا در مرخصی و سفر بیمار می‌شویم

چرا در مرخصی و سفر بیمار می‌شویم

تغییر کردن سخت است

بیرون آمدن از عادات روزانه سخت است. غذاخوردن، خوابیدن و بقیه روزمرگی‌ها ممکن است در سفر تغییر کنند و این برای بسیاری مشکل است. سعی کنید فعالیت‌های آرامبخش مثل ورزش، نوشیدن چای در بالکن هتل‌تان و گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌تان را انجام دهید تا استرس‌تان کاهش یابد.

با سفر مثل یک شغل برخورد می‌کنید

برنامه ریزی بیش از حد و مجبور کردن خودتان به انجام کارهای زیاد در طول سفر باعث میشود به آن مثل کار و شغلتان نگاه کنید. برای دوری از این اتفاق هر روز در سفر یک هدف تعیین کنید و تعداد زیادی فعالیت کوچک انجام ندهید. اگر چیزی ناگهانی اتفاق افتاد، استرس نگیرید و منعطف باشید. برنامه ریزی بیش از حد و سنگین را کنار بگذارید.

سخت می‌گیرید و در پی شکار سختی‌ها هستید

بعضی وقتها فکر می‌کنید سفر زمانی برای تجربه اندوزی است و خوشحالید که پس از سفر داستان‌های زیادی برای تعریف کردن داشته باشید اما بهتر است درطول سفرتان دنبال فعالیت‌های سخت نروید و بکوشید که روزهایی با آرامش و لذت‌بخش را تجربه کنید.

هواپیماها محیط‌های کثیفی هستند

هواپیماها پر از میکروب هستند، رطوبت پایین و فشار کم دارند و می‌توانند شما را بیمار کنند. برای جلوگیری از سرماخوردگی در هواپیما، دستمال مرطوب همراه ببرید، دست‌هایتان را زیاد بشویید و آب زیاد بنوشید.

ماشین، قایق، اتوبوس و وسایل درحال حرکت باعث تهوعتان می‌شوند

سفر کردن با وسایل نقلیه میتواند باعث تهوع، سردرد و استفراغ شود. برای جلوگیری از این حالت، سعی کنید سرتان را تا می‌توانید کم تکان دهید و مستقیم نگاه کنید. آنتی هیستامین و بعضی داروها هم بهتان کمک می‌کنند. می‌توانید زنجبیل یا نوشیدنی زنجبیلی هم مصرف کنید.

ساعت بدنتان دچار مشکل می‌شود

بدن انسان ساعت داخلی مخصوص خودش را دارد که وقتی سفر می‌کنید ممکن است بهم بریزد. هرچه دورتر سفر کنید، این احساس را بیشتر خواهید داشت. خوابتان آشفته می‌شود، حالت هایتان عوض میشود، مشکلات معده و اسهال و یبوست می‌گیرید و حالت بیقراری دارید. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید از خوراکی‌ها و درمان‌های طبیعی استفاده کنید و یا داروی مورد نیاز را از یک دکتر بگیرید.

خیلی کم می‌خوابید

در سفر معمولا صبح‌ها زود بیدار می‌شوید و شب‌ها دیر می‌خوابید و در کل خواب کمتری خواهید داشت. این باعث می‌شود بیمار شوید و قسمت ایمنی بدنتان ضعیف شود. سعی کنید در طول روز ۳۰ دقیقه بخوابید تا بدنتان انرژی لازم را بدست بیاورد.

اتاقتان در هتل کثیف است

بخشی از کثیف‌ترین قسمت‌های هتل‌ها و مسافرخانه‌ها مشترکند و به ندرت تمیز می‌شوند. مثلا تلفن‌ها و یا دستگاه‌های کنترل از راه دور. می‌توانید برای اجتناب از تماس مستقیم از کیسه فریزر یا دستمال کاغذی استفاده کنید. از دستمال‌های مرطوب و بهداشتی هم می‌توانید برای تمیز کردن دستگیره‌ها، تلفن و یخچال استفاده کنید.

زیاد در نور آفتاب می‌مانید

زیادی در معرض خورشید بودن، می‌تواند باعث سوختگی شود. حتما از ضدآفتاب استفاده کنید و هر دو ساعت آنرا تجدید کنید. آب و نوشیدنی زیاد هم بخورید. سعی کنید بین ساعت‌های ده تا دو ظهر کمتر در معرض خورشید باشید.

فشار ذهنی بهتان وارد می‌شود

بعضی افراد اصلا برنامه ریزی نمی‌کنند و این به این معنا نیست که استرس کمتری دارند. مطمئن نبودن و پیش بینی نکردن نیز استرس زیادی به فرد وارد می‌کند. سعی کنید هم کمی برنامه داشته باشید هم انعطاف پذیر باشید.

عادت‌های غذایی‌تان بهم می‌خورد

وقتی رژیم غذایی‌تان عوض شود و غذاهای با چربی و شکر و سدیم بالا بخورید، بدن و معده‌تان واکنش نشان می‌دهد. تلاش کنید در سفر از هر فرصتی برای خوردن غذاهای سالم و میوه و سبزیجات استفاده کنید.

مشکلات خانوادگی‌تان در سفر بروز می‌کنند

مردم معمولا فکر می‌کنند در سفر می‌توانند مشکلات خانوادگیشان را حل کنند. این شیوه نگرش به سفر، باعث می‌شود لذت سفر از بین برود. سفر باید زمانی برای استراحت و آرامش باشد و روابط نباید به آن استرس وارد کنند.

سعی کنید زمانی را تنها باشید و فعالیت‌هایی را که دوست دارید انجام دهید و تماما به فکر انجام فعالیت‌های خانوادگی نباشید.

همیشه در فکر کار و کار کردن هستید

خیلی از افراد وقتی از محل کارشان دورند عذاب وجدان می‌گیرند و به فکر زمان‌های تحویل و کارهای ضروری هستند. این افراد ایمیل و تلفنشان را مدام چک می‌کنند و از تعطیلی‌شان لذت نمی‌برند. بهترین راه اینست که از لپ تاپ و تبلت و موبایل دور باشید و وظایفتان را قبل از سفر انجام دهید.

منبع: گردالی

دیدگاه بگذارید

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز