نگاه گستاخانه دونالد ترامپ به ایران

دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان ایجاد داعش را نتیجه اقدامات اجمقانه باراک اوباما در عراق دانست و با گستاخی مدعی شد که پیش از آنکه ایران توسط اوباما قدرتی جهانی شود، این کشور نابود شده بود!

نگاه گستاخانه دونالد ترامپ به ایرانبه گزارش سایت خبری به روز نیوز و به نقل از رویترز دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در سخنرانی انتخاباتی ویرجینیا که در جمع کهنه‌سربازان انجام داد توافق اتمی با ایران را احمقانه‌ترین توافقی توصیف کرد که تاکنون به چشمش دیده است.

ترامپ در سخنانی گستاخانه و موهن مدعی شد که پیش از آنکه توافق هسته‌ای امضا شود، ایران هرگز به یک تهدید جدی تبدیل نشده بود. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، توافقی را امضا کرد که از ایران یک قدرت جهانی ساخت؛ در حالیکه اگر به ایران ۴ یا ۵ سال پیش نگاه کنید، آنها در حال مردن بودند! ایران تحت شدیدترین تحریم‌های اقتصادی و در مسیر نابودی قرار داشت. این کشور هرگز نمی‌توانست تهدید جدی به حساب آید. حالا اوباما کاری کرده است که ایرانِ در حال نابودی، به یک قدرت جهانی تبدیل شده است. ما یک شبه از آنها یک قدرت ساختیم.

نامزد جمهوری‌خواهان در ادامه از توافق هسته‌ای با عنوان بالاترین سطح از بی‌کفایتی مقامات آمریکایی یاد کرد و مدعی شد: این توافق کاری کرد که مسیر دستیابی ایران به سلاح اتمی حتی کوتاه‌تر هم شود.

ترامپ همچنین گفت: این همان توافق ناقصی بود که هیلاری کلینتون آن را می‌خواست.

ترامپ در ادامه سخنانش به موارد مرتبط با امنیت ملی آمریکا شامل عراق، روسیه و چین اشاره کرد. به عقیده وی، آمریکا نباید نیروهای اندکی را در عراق باقی می‌گذاشت. داعش فقط در نتیجه هرج و مرج و ضعف موجود در عراق بوجود آمده و همه این مصائب به دلیل تصمیمات احمقانه‌ باراک اوباما و هیلاری کلینتون بوجود آمده است.

ترامپ در مورد روسیه معتقد است که هیلاری کلینتون هیچ بختی برای ایستادن در برابر ولادیمیر پوتین ندارد. وی در این باره گفت: کلینتون دوست دارد با روسیه بازی کند اما پوتین فقط به او نگاه می‌کند و می‌خندد.
باشگاه خبرنگاران

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar