خانه » اخبار » اخبار سیاسی » آیا سفارت ترکیه پیش از حادثه پلاسکو تخلیه شد؟

آیا سفارت ترکیه پیش از حادثه پلاسکو تخلیه شد؟

5 (100%) 1 vote

دو گزارش متناقض وجود دارد، در اولی گفته می‌شود حتی در زمان فروریختن ساختمان پلاسکو کارمندان سفارت ترکیه در سفارت بودند و در گزارش دوم گفته می‌شود که این سفارت قبل از فروریزی ساختمان تخلیه شده بود.

ساختمان پلاسکو پیش از ریزش در کنار سفارت ترکیه روی نقشه گوگل

ساختمان پلاسکو پیش از ریزش در کنار سفارت ترکیه روی نقشه گوگل

به گزارش خبرگزاری ایسنا، به دنبال انتشار برخی شایعات مبنی بر اینکه قبل از حادثه آتش سوزی پنج شنبه گذشته در ساختمان پلاسکو برخی سفارت خانه های اطراف از جمله ترکیه تخلیه شده بودند خبرنگار ایسنا در گفت و گو با برخی از کارمندان این سفارت از آن ها در رابطه با این ادعا پرسید و آنها گفتند که حتی در زمان فروریختن ساختمان پلاسکو هم در سفارت حضور داشته و مشغول فعالیت بوده‌اند.

تخلیه سفارت ترکیه قبل از فرو ریزی ساختمان پلاسکو

خبرگزاری فارس روز ۳۰ دی‌ماه نوشت: «مقام‌های سفارتخانه ترکیه در تهران از تخلیه این مکان قبل از فروریزی ساختمان «پلاسکو» در یکی از خیابان‌های مرکزی پایتخت خبر دادند.

به نوشته روزنامه «حریت» مقام‌های این سفارتخانه اعلام کردند که این مکان قبل از فروریزی ساختمان ۱۵ طبقه در روز ۱۹ ژانویه (پنجشنبه، ۱ بهمن) تخلیه شده بود.

بر این اساس، ساختمان سفارت ترکیه که در کنار ساختمان پلاسکو قرار دارد در هنگام سقوط این مجتمع نیز آسیبی ندید.

ساختمان پلاسکو در تهران صبح پنجشنبه به دلیل آتش سوزی گسترده در طبقات بالایی گرفتار حادثه شد و با وجود تلاش‌های گسترده ماموران آتش نشانی به دلیل شدت حریق به ناگهان فرو ریخت.» [این خبر دو سه‌تا غلط دارد!]

فرو ریزی ساختمان پلاسکو

Turkish Embassy in Tehran evacuated before high-rise collapse

Turkish Embassy in Tehran evacuated before high-rise collapse
The Turkish Embassy in Tehran was evacuated before the collapse of a high-rise building in the Iranian capital on Jan. 19, according to embassy officials.

The embassy building located near the site of the collapse has not taken damage.

A high-rise building in Tehran collapsed after it was engulfed by a fire on Jan. 19, killing at least 30 firefighters and injuring some 75 people, state media reported.

The disaster struck the Plasco building, an iconic structure in central Tehran just north of the capital’s sprawling bazaar.
January/19/2017

hurriyetdailynews.com

Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز