مشاهده شی ناشناس پرنده در آسمان ایران

هر چند گاه گزارش‌ و شایعاتی از مشاهده اشیای پرنده ناشناس در گوشه و کنار جهان منعکس می‌شود که معمولا مبهوم و ناشناخته باقی می‌ماند.

به گزارش گجت نیوز دیشب از شب‌های هیجان‌انگیز برای بسیاری از مردم ایران بود. در بسیاری از شهرهای ایران جسمی نورانی دیده شد که به وضوح حرکت می‌کرد و تصاویر و فیلم‌های بسیاری از آن منتشر و دست به دست چرخید. اما واقعیت این شی ناشناس چه بود؟

گجت نیوز تمامی فیلم‌های گرفته شده از این شی نورانی ناشناس را در مطالبی جمع‌آوری و منتشر کرد که این خبرها به همراه فیلم‌های موجود را در اینجا و اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

پس از آن برای یافتن منشا احتمالی این جرم نورانی به بررسی دقیق‌تر ویدیوها پرداختیم. در برخی از آنها، به خصوص مورد دزفول، پرتاب مقداری زیادی مواد گازی‌شکل مشاهده می‌شد. همین مورد باعث شد تا نسبت به منشا زمینی داشتن این پدیده شک کنیم.

در اردیبهشت سال 1393 نیز در شهرهای شمال غربی ایران پدیده مشابهی دیده شده بود که یکی از تصاویر آن را در زیر مشاهده می‌کنید. پدیده‌ای که کارشناسان اعلام کردند حاصل تخلیه سوخت یک موشک فضایی متعلق به روسیه بوده است. به این صورت که چون این موشک ارتفاع زیادی داشته، نور خورشید هنوز به آن می‌رسیده است و بازتاب نور، آن را روشن کرده است. اتفاقی که به صورت رویت یک یوفو یا شی ناشناس پرنده در ایران گزارش شده بود.

تصویری از شی ناشناس پرنده که در سال 1393 در تبریز و برخی شهرهای دیگر شمال غربی ایران مشاهده شد. اتفاقی که مشخص شد حاصل تخلیه سوخت یک موشک روسی بوده است.
تصویری از شی ناشناس پرنده که در سال 1393 در تبریز و برخی شهرهای دیگر شمال غربی ایران مشاهده شد. اتفاقی که مشخص شد حاصل تخلیه سوخت یک موشک روسی بوده است.

حال بار دیگر ویدیو مربوط به شهر دزفول را مشاهده کنید و به شباهت این فیلم با تصویر بالا دقت نمایید.

برای بررسی اینکه آیا پدیده شب گذشته نیز حاصل وقوع رخدادی مشابه بوده، بایستی پرتاب‌های فضایی شب گذشته را در نظر می‌گرفتیم. اولین و شاخص‌ترین آنها، پرتاب راکت فالکون 9 از پایگاه فضایی کندی بود. پس با شبیه‌سازی این پرتاب در نرم‌افزار شبیه‌ساز STK مسیر تقریبی عبور این راکت را بدست آوردیم. نتیجه این شبیه‌سازی در شکل زیر مشاهده می‌شود:

مسیر تقریبی عبور راکت فالکون 9 از فراز آسمان ایران
مسیر تقریبی عبور راکت فالکون 9 از فراز آسمان ایران

ساعت پرتاب این راکت، 18:08 دقیقه روز گذشته بوده و در حدود ساعت 18:36 نیز به مرزهای غربی ایران رسیده است. گفته شده که این پرتاب، همراه با انفجاری نیز بوده است، همانطور که در برخی فیلم‌ها (همچون فیلم دزفول) قابل مشاهده است.

آخرین مورد اینکه مسیر عبور راکت از آسمان ایران و شهرهایی که این شی در آنها مشاهده شده است را با یکدیگر مقایسه کنید.

این شی در استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و خوزستان دیده شده و مسیر شکل بالا نیز کاملا منطبق بر این نواحی از ایران می‌باشد.

با توجه به تمامی این موارد، می‌توان نتیجه گرفت که این شی با احتمال بسیار زیادی راکت دست‌ساخت بشر فالکون ۹ بوده که شب گذشته جنجال زیادی در میان کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته بود.

منبع: گجت نیوز

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar