خانه » اخبار » اخبار علمی » با ۲۵ دلار می‌توانید از گوشی خود برای تست گلوکوم استفاده کنید

با ۲۵ دلار می‌توانید از گوشی خود برای تست گلوکوم استفاده کنید

همه ما روزانه مدت زمان زیادی را صرف نگاه کردن به صفحه نمایش گوشی‌های خود می‌کنیم اما می‌توانیم از این نگاه کردن برای اقدامات مثبت تری نیز بهره مند شویم. به تازگی محصول خلاقانه شرکت مشاوران کمبریج به ما اجازه این کار را فراهم آورده است.
تست گلوکوم
به گزارش سایت به روز نیوز ویووی (Viewi) هد ستی است که به همانند Gear VR به شما امکان قرار دادن گوشی در جلوی چشمانتان را فراهم آورده و از این طریق می‌توانید در منزل خود تست گلوکوم (بیماری آب‌سیاه) انجام دهید.

این روش یکی از بهترین تست‌ها برای یکی از شایع‌ترین دلایل نابینایی در جهان می‌باشد. با ۲۵ دلار، این وسیله را می‌توانید برای پیشگیری از این نوع بیماری استفاده کنید و کارایی آن در مکان‌هایی که دسترسی به چشم پزشک محدود است بیشترین می‌باشد.

امروزه بیماران سالانه یک بار به بیمارستان یا چشم پزشک مراجعه کرده و برای بینایی سنجی اقدام می‌کنند اما ویووی این کار را با کمترین هزینه و بدون اتلاف وقت انجام می‌دهد. به گزارش مشاوران کمبریج «در این تست نور به نقاط مختلف چشم تابیده شده و از این طریق حساسیت بینایی مورد بررسی قرار می‌گیرد. فناوری جدید ویووی همان تست را با کمترین هزینه انجام می‌دهد.»

گوشی شما اصلی‌ترین وسیله برای انجام این تست می‌باشد زیرا اپلیکیشنی این تست را بر روی هدست ویووی نشان می‌دهد زمانی که شما نور نقطه ای را بر روی صفحه مشاهده نمودید باید دکمه‌ای را بر روی کنترل بلوتوثی فشار دهید و این کنترل اطلاعات را به هدست ارسال می‌کند.

این تست برای هر چشم به پنج دقیقه زمان نیاز دارد و پس از اتمام تست می‌توانید نتیجه را برای بررسی بیشتر به پزشک ارائه دهید. ویووی اعلام کرده است که نتایج ارائه شده توسط خود بیماران نیز قابل درک می‌باشند.

سایمون کارگر، رئیس مرکز دستگاه‌های جراحی در مشاوران کمبریج اعلام کرد: «از دست دادن بینایی به دلیل گلوکوم زاویه باز درمانی ندارد اما تشخیص زودهنگام آن می‌تواند منجر به کاهش سرعت پیشرفت بیماری گردد. ما از مهارت خود در زمینه بینایی سنجی به همراه مهارت‌های الگوریتمی برای تست سریع و ارزان قیمت گلوکوم در منزل استفاده کردیم. ویووی جایگزین دستگاه‌های پزشکی موجود در مراکز بینایی سنجی نخواهد شد اما برای پیشبرد تست‌های درمانی طراحی شده است.»

بیمارستان چشم مورفیلد در مورد کاربردهای این دستگاه ابراز امیدواری نمود و اعلام کرد «این محصول می‌تواند هشدارهایی را برای افراد در معرض خطر گلوکوم ارائه دهد و همچنین افراد می‌توانند تاثیرات این بیماری بر روی بینایی خود را نیز ارزیابی نمایند. این دستگاه همچنین می‌تواند تست محدوده بینایی را برای افرادی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند فراهم آورد زیرا این کشورها اغلب با کمبود دستگاه‌های پزشکی و متخصصین مواجه می‌باشند.»
مترجم: رسول رحیمی
منبع: digitaltrends.com

دیدگاه بگذارید

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز