در جستجوی آرزو میم +عکس

دختر افغانی با وعده دروغین تشکیل پرونده در دفتر سازمان ملل و انتقال قانونی مهاجران به سایر کشورها میلیون‌ها تومان سر هموطنانش کلاه گذاشت و اکنون پلیس با انتشار تصویرش در جستجوی اوست.

در جستجوی آرزو میم +عکس
در جستجوی آرزو میم +عکس

پس از تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری، به دستور رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی و انقلاب کهریزک، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با مراجعه مالباختگان به پایگاه نهم پلیس آگاهی، آنها در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که خانم جوانی افاغنه بنام «آرزو میم» به آنها گفته بود که قادر است با تشکیل پرونده‌ای در دفتر سازمان ملل نسبت به انتقال قانونی آنها به سایر کشورها بویژه کشورهای اروپایی اقدام نماید و با این وعده مبالغی میلیونی را از آنها دریافت کرده است.

ساده‌دلان

یکی از مالباختگان به کارآگاهان گفت: این خانم به بهانه اینکه برای شروع بررسی هر پرونده می‌بایست مبلغ دو میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت از سوی متقاضی مهاجرت پرداخت شود، این مبلغ را از من گرفت؛ در ادامه و به درخواست ایشان، در چندین نوبت دیگر مجموعا ۱۲ ملیون تومان دیگر به ایشان پرداخت نمودم؛ پس از چند روز زمانیکه برای پیگیری روند قانونی مهاجرت خود به دفتر سازمان ملل رفته بودم، متوجه شدم که اصولا چنین روندی جهت مهاجرت قانونی اتباع افاغنه به سایر کشورها وجود ندارد.

در ادامه تحقیقات و با بررسی تراکنش‌های مالی پول‌های واریز شده توسط مالباختگان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که پول‌های واریزی تماما به حساب خانمی افاغنه بنام «رقیه میم» واریز شده است.

با شناسایی این خانم در منطقه باقرشهر و انجام تحقیقات از وی مشخص شد که وی یکی از بستگان «آرزو میم» است که او نیز با وعده دروغین استخدام در دفتر سازمان ملل، فریب وی را خورده است.

«رقیه میم» پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: خانم «آرزو میم» به بنده وعده استخدام در دفتر سازمان ملل را داد و گفتند که برای استخدام لازم است تا ابتدا دوره‌ای را جهت یادگیری کار بگذرانم؛ به همراه ایشان و برای تشکیل پرونده به خانه‌های مهاجرین افغان می‌رفتیم و ایشان بنده را به عنوان همکار خود در دفتر سازمان ملل معرفی می‌کرد؛ ایشان پول‌هایی که از مردم می‌گرفت به حساب عابر بانک من واریز می‌کرد و اکنون فراری است.
منبع:جام جم آنلاین

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar