خانه » سرگرمی و سبک زندگی » داستان کوتاه » داستان واقعی و سوزناک نهنگ عاشقی به نام 52

داستان واقعی و سوزناک نهنگ عاشقی به نام 52

داستان واقعی و سوزناک نهنگ عاشقی به نام 52

داستان واقعی و سوزناک نهنگ عاشقی به نام 52,راز نهنگ 52

داستان واقعی و سوزناک نهنگ عاشقی به نام 52

داستان کوتاه

سایت خبری تفریحی به روز نیوز : نهنگ عاشق 52 نام نهنگی است که گفته می شود تنهاترین نهنگ اقیانوش هاست و سالها ست برای پیدا کردن جفت اقیانوس ها را می پیماید اما دریغ از پیدا کردن یک جفت

دلیل پیدا نشدن جفت برای این نهنگ راز سوزناکی است که دل هر شنونده ای را به درد می آورد.

دنیا را به دنبال یک همراه گشتن و دائماً جفتی را صدازدن اما هرگز پاسخی دریافت نکردن، وحشتناک و ناراحت‌کننده به نظر می‌رسد و این دلیلی است که چرا دنیا با «52» به‌عنوان تنهاترین نهنگ روی زمین همدردی می‌کند.

دلیل نام‌گذاری به 52 به خاطر فرکانس 52 هرتزی متمایزی است که در صدای این نهنگ وجود دارد و متعلق به گونه‌هایی ناشناخته است.

صدایی که این نهنگ تولید می‌کند بالاتر از پایین‌ترین نُتِ ترومپت است اما هیچ نهنگی در دنیا این فرکانس را استفاده یا شناسایی نمی‌کند. ازاین‌رو او هرسال بزرگ‌ترین اقیانوس‌ها را زیر پا می‌گذارد، ناامیدانه جفتی را صدا می‌زند و هرگز نهنگی را پیدا نمی‌یابد.

جالب است که 52 هیچ‌گاه عملاً دیده نشده است؛ فقط آوازهای عاشقانه‌ی سوزناکش توسط ردیاب‌های صوتی ناوها به ثبت رسیده که البته هرگز نهنگی دیگر در کنار او وجود نداشته است. این پدیده آن‌قدر جالب‌توجه بود که دانشمندان از نخستین باری که ویلیام واتکینز از موسسه اقیانوس‌نگاری «وودز هول» در سال 1989 او را شناسایی کرد تا به امروز فرکانسش را دقیقاً کنترل می‌کنند. واتکینز در حال مطالعه بر روی اصوات جفت‌یابی نهنگ‌های نر در اقیانوس آرام شمالی بود که با مورد غیرعادی 52 مواجه شد.

سایت خبری تفریحی به روز نیوز

مطالب مرتبط و داستان های کوتاه:

خلاصه داستان سریال آسمان من + عکس

داستان کوتاه پدر و مادر مثل پاک کن هستند

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

avatar
تمام حقوق سایت بروز نیوز محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز