طولانی‌ترین پل معلق شیشه‌ای جهان افتتاح شد

طولانی‌ترین پل شیشه‌ای در جهان در شهر شیجیاژوانگ استان هبئی چین در روز ۲۴ دسامبر به روی عموم باز شد.

این پل، که ۴۸۸ متر طول دارد، ۲ متر عرض دارد و ۲۱۸ متر (حدود ۶۶ طبقه) بالای سطح دره‌ای بین دو صخره شیب دار آویزان است.

طولانی‌ترین پل معلق شیشه‌ای جهان افتتاح شدافتتاح طولانی‌ترین پل معلق شیشه‌ای جهان بیش از سه هزار چینی کنجکاو را به منطقه‌ای در شمال این کشور کشاند.

به گزارش یورونیوز، این پل شفاف که بیش از جذابیت، عرق سرد ترس را بر پیشانی بازدیدکنندگانش می‌نشاند دو صخره را در استان هبئی واقع در شمال چین به هم متصل کرده است.

طولانی‌ترین پل معلق شیشه‌ای جهان افتتاح شدطول این پل که از هزار بلوک شیشه‌ای شفاف به قطر چهار سانتی متر تشکیل شده ۴۸۸ متر گزارش شده است. عابران با گذر از روی آن در واقع در ارتفاع بیش از ۲۰۰ متری از سطح رودخانه قدم می‌زنند، با این توصیف که به واسطه شیشه‌ای بودن کف پل کاملا ارتفاع سرگیجه آور زیر پای خود را از عمق درون حس می‌کنند.

طولانی‌ترین پل معلق شیشه‌ای جهان افتتاح شدمدیر اجرایی شرکت سازنده می گوید این پل تا سه هزار نفر را می تواند بر روی خود بپذیرد اما به دلیل رعایت مسائل ایمنی در حال حاضر اجازه حضور همزمان بیش از ششصد گردشگر بر روی آن داده نمی‌شود.

این سازه که به گفته سازنده‌اش بسیار ایمن و مطمئن ساخته شده بسیار مقاوم است و در برابر وزش بادهای شدید و نیز زمین لرزه شش ریشتری خم به ابرو نمی‌آورد.

طولانی‌ترین پل معلق شیشه‌ای جهان افتتاح شد
برای مشاهده نمای بزرگتر پل معلق شیشه‌ای روی تصویر کلیک کنید

منبع:

China Daily

Guardian Newspaper

CNN

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar