اشتباه عجیب و بودار سریال شهرزاد!+عکس

اشتباه عجیب و بودار سریال شهرزاد!+عکس

اشتباه عجیب و بودار سریال شهرزاد!+عکس,حسین شریعتمداری,سریال شهرزاد
اشتباه عجیب و بودار سریال شهرزاد!+عکس

سریال شهرزاد

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز در قسمت جدید و هفدهمین قسمت سریال شهرزاد اشتباه و گاف بزرگ تاریخی رخ داد و آن قرار دادن عکس حسین شریعتمداری در بین اعضای حزب توده است.

در قسمت جدید سریال شهرزاد عکس حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان که از انقلابیون و مبازران انقلابی اسلامی بوده در کنار اعض و چهره های وابسته به حزب توده و شوروی قرار داده شده است.

در این قسمت فرهاد به شهربانی فراخوانده شده و برای ارتباط با چهره های وابسته به شوروی و کمونیست ها مورد بازخواست قرار می گیرد. اما زمانی که قصد خروج از شهربانی را دارد به او تصاویری را نشان می دهد که شاید فرهاد آنها را بشناسد و بتواند این عوامل شوروی را شناسایی کند. در این میان تصویر مدیرمسئول فعلی روزنامه کیهان نمایش داده می شود. در حالی که سریال شهرزاد دوران پس از کودتای 28 مرداد سال 1332 را روایت می کند که در آن ایام شریعتمداری احتمالا فقط 7 سال سن داشته است! و این تصویر در کمیته مشترک ضدخرابکاری ثبت شده که این زندان در زمان روایت داستان شهرزاد وجود نداشت و در پی دستور محمدرضا شاه، کمیته مشترک ضد خرابکاری (ساواک – شهربانی) در تاریخ چهارم بهمن ماه 1350 تأسیس شد!

با این وجود اگر این اتفاق را یک گاف بزرگ برای سازندگان شهرزاد تلقی نکنیم، می تواند یک شیطنت سیاسی عنوان شود.

اشتباه عجیب و بودار سریال شهرزاد!+عکس,حسین شریعتمداری,سریال شهرزاد,شهرزاد,ساواک,حزب توده,شوروی,گاف,hossein shariatmadari
اشتباه عجیب و بودار سریال شهرزاد!+عکس

شریعتمداری چه زمانی زندانی شد؟
«حسين شريعتمداري» متولد ۱۳۲۶، دماوند، محله درويش. از ۱۶ -۱۷ سالگي چشمش به تلاش مذهبي و سياسي باز شده است. پدربزرگش مرحوم حجت الاسلام والمسلمين حاج شيخ سيف الله شريعتمداري است. عالمي عامل، خطيبي ماهر، سخنوري صاحب نفس كه قديمي ترها معتقد بودند مجتهدي گمنام است. الان هم اگر به كتابخانه مدرسه فيضيه سري بزنيد، كتاب هاي اهدايي مرحوم شيخ سيف الله شريعتمداري دماوندي هست.

حسین شریعتمداری در ميان جوانان مبارزه دماوند – در سال هاي ۴۵ تا پيروزي انقلاب – به نوعي محور محسوب مي‌شد و از همان موقع هم شریعتمداری جلوتر از دیگران حركت مي كرد. حسين شريعتمداري دانشجوي پزشكي آن سال‌ها و نماينده ولي فقيه در موسسه كيهان هنوز هم در حوادث انقلاب نقش موثري دارد.

حسين شريعتمداري كه از گذشته تا الان در بين بچه هاي دماوند «حسين شريعت» بيشتر شهرت دارد، هم مبارز سياسي و آزاده است و هم در جبهه به درجه جانبازي رسيده و هم اكنون چند تركش در كنار نخاعش ميهمان دارد و هم افتخار اخوت با شهيد با اخلاص حاج عباس شريعتمداري را دارد.

چهره های وابسته به حزب توده و وابستگان به کشور شوروی نمایش داده می شود!

گاف های دنباله دار شهرزاد
پیش از این نیز سریال شهرزاد گاف های دیگری نیز داشته که از چشم برخی رسانه ها دور نمانده است.

این تصویر مربوط به قسمت ششم سریال شهرزاد است که در حالی که ماشین در حال واژگونی است نه تنها سرنشینان از جایشان حرکت نکردند بلکه خط افق هم با ماشین واژگون شده است!

در یکی دیگر از قسمت های شهرزاد ماجرای برادران هفت کچلون سوژه رسانه ها می شود.  در جایی از سریال که «برادران هفت کچلون» حضور دارند، مخاطب با هفت برادر با سرهای تراشیده روبرو می شود اما با تحقیق کوچکی به راحتی خلاف این مسئله ثابت می شود و نتیجه به دست آمده این است که برادران هفت کچلون هشت نفر بودند و اصلا کچل نبودند.

در ویکی پدیا درباره این افراد آمده است: «هفت کچلون یا برادران هفت کچلون، در تاریخ اجتماعی و سیاسی ایران معاصر و فرهنگ فولکوریک قرن اخیر، به برادران حاج عباسی اشاره دارد که از جاهل ها و لوطی ها و به اصطلاح از گنده لات های جنوب شهر تهران (محله باغ فردوس، خیابان مولوی) به شمار می آمدند. آنها هشت برادر به اسامی عباس، محمد، غلامعلی، صفر، شعبان، احمد، محمود و امیر حاج عباسی بودند که گرچه هشت نفر بودند و گرچه هیچ یک از آنها کچل نبودند اما خود نیز خود را به همین نام می خواندند و ابایی از اطلاق عنوان هفت کچلون به خود نداشتند.»

اما گاف های شهرزاد به موضوعات سیاسی و تاریخی ختم نمی شود و در آهنگ سازی این سریال نیز سوژه برای رسانه ها وجود دارد. قطعه جدید سریال شهرزاد با نام «افسار» به تازگی منتشر شد. اما در معرفی این اشتباه اساسی رخ داده‌ است. در پوستری که برای این قطعه طراحی شده، استاد شهریار به‌عنوان شاعر معرفی شده‌است. پس از انتشار این تصویر در فضای مجازی مخاطبان انتساب متن شعر قطعه افسار به شهریار را اشتباه خواندند.

پس از سپری‌شدن ساعاتی محسن چاووشی با قبول اشتباهِ صورت‌گرفته در معرفی شاعر قطعه افسار در پاسخ به مخاطبانش نوشت: «انسان جایزالخطاست.»

منبع: مهر

گردآوری:سایت خبری تفریحی به روز نیوز

مطالب مرتبط:

عکس های دیدنی نهال دشتی بازیگر سریال شهرزاد+بیوگرافی

چرا کرمانی ها به سریال شهرزاد اعتراض دارند؟

حواشی پست ترانه علیدوستی در اینستاگرام ادامه دارد+عکس و توضیحات

واکنش جالب ترانه علیدوستی به سانسور عکسش+عکس

Share this page to Telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar