دستگیری جوان ایرانی بدلیل اقدام علیه دختر کانادایی

یک داشنجوی جوان ایرانی که در دانشگاه یکی از شهرهای کوچک در شرق کشور کانادا در حال تحصیل می باشد ، متهم شده است که سعی کرده با پرتاب یک دختر دانشجوی کانادایی که همکلاسی وی می باشد ، او را به قتل برساند . این دانشجو چند روزی می باشد که توسط پلیس بازداشت شده است و تست سلامت روانی نیز از وی گرفته شده است .

م.ب دانشجوی مهندسی دانشگاه MUN در شهر هشتاد هزار نفری سنت‌جان است.

م.ب در روز حادثه با دانشجوی دیگری در تپه‌های Signal Hill که مشرف به دریاست مشغول پیاده روی بودند. هنوز معلوم نیست که آن روز چه اتفاقی بین آن دو افتاد ولی شاکی می‌گوید که ناگهان م.ب او را بغل کرد و سعی کرد او و خودش را از یک پرتگاه ۶۶ متری به پایین پرتاب کند.

قربانی که دانشجوی دختر و هم دانشگاهی م.ب است نامش فاش نشده می‌گوید که توانسته شرایط را کنترل کند ولی جراحت‌هایی برداشته است.

پلیس ابتدا م.ب را به‌عنوان ایراد ضرب و جرح بازداشت کرد ولی روز دوشنبه به او تفهیم اتهام شد که قصد داشته قربانی را به قتل برساند.

نیروی پلیس سلطنتی نیوفاندلند اطلاعات اندکی را درباره این حادثه منتشر کرد که نشان می‌دهد حادثه نتیجه یک درگیری لفظی با شخص سوم است.

بنا بر گفته‌های پلیس این کشمکش بین ساعت ۴:۳۰ تا ۵ بعدازظهر روز هفتم آوریل اتفاق افتاده؛ زمانی که دانش‌جویان در حال پیاده‌روی در مسیر Signal Hill بوده‌اند. در این حادثه هر دو نفر جراحات جزئی برداشته‌اند.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند که آن را با نام دانشگاه مموریال می‌شناسند، مرکزی آموزشی در شهر سنت‌جان در نیوفاندلند است. این دانشگاه که در سال ۱۹۲۵ میلادی تاسیس شده، سابقه‌ای طولانی در رشته‌های آموزش، مهندسی، بیزینس، زمین‌شناسی و پزشکی دارد و به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا شناخته می‌شود. این دانشگاه بیش از ۱۸ هزار دانشجو دارد و بزرگ‌ترین دانشگاه کانادای آتلانتیک به شمار می‌رود.

در این دانشگاه ۲۳۰۰ نفر به عنوان پرسنل مشغول به فعالیت هستند. بسیاری از سیاست‌مداران و افراد سرشناس نیوفاندلند از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند که دنی ویلیامز، نخست‌وزیر سابق استان یکی از آنهاست.

 

منبع : رکنا

دستگیری جوان ایرانی بدلیل اقدام علیه دختر کانادایی
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

2
لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
2 نظرات مستقل
0 پاسخ به دیگران
0 دنبال کنندگان
 
نمایش نظرات بیشترین امتیاز
نمایش نظرات با بیشترین پاسخ
2 تعداد نظر دهندگان
بروز نیوزمسلم Recent comment authors
تازه ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
مسلم
مهمان
مسلم

با سلام احترام خدمت به روز نیوز احتراما با توجه تکذیب خبر مربوط به دانشجوی ایرانی در دانشگاه سنت جان کشورکانادا و به اثبات نرسیدن این موضوع و همچنین باتوجه به اینکه استاد و مدیر گروه دانشجوی مذبور طی بیانیه ای ضمن اعتراض شدید به درج این خبر و اعتراف به نادرست بودن آن خواهشمندیم با توجه به آبرومند بودن خانواده این دانشجو و امکان گذاشتن تاثیرات خطرناک بر روی زندگی این شخص هرچه سریعتر این خبر را حذف نمایید در ضمن تقریبا تا اکنون دیده نشده یک خبرگذاری رسمی و معتبر مثل به روز نیوز تا این حد غیر حرفه ای نصبت به درج اسم و فامیل و عکس یک هموطنی که دریک کشور بیگانه بهش اتهام واهی زده… ادامه »

بروز نیوز
مدیریت
بروز نیوز

با تشکر از نظرتان و همدردی با دانشجوی هموطن
همانطور که می‌بینید تصویر این شخص در نوشته فوق نامشخص است و نام و فامیل این شخص در متن خبر نیامده فقط حروف اول نام و نام خانودادگی آمده که آن هم غلط املایی دارد و هویت کسی را فاش نمی کند.

درصورتی که لینک تکذییه را بگذارید این خبر تصحیح یا حذف خواهد شد.