ناامنی و فساد در آرایشگاه‌های غیرمجاز زنانه

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان از وجود بیش از سیصد آرایشگاه زنانه غیر مجاز در شهر کرمان خبر داد و خواست که مراقب آسیب‌ها و سوءاستفاده‌های احتمالی این اماکن باشند.

مینا مرآتی با ابراز نگرانی از ناامنی‌های مختلفی که در آرایشگاه‌های زنانه غیر مجاز متوجه خانم‌های مراجعه کننده است، خواستار برخورد شدید قضایی با این اماکن غیر مجاز شد و گفت: متاسفانه در اکثر آرایشگاه‌های غیرمجاز شهر کرمان، امنیت فردی، اخلاقی، اجتماعی و بهداشتی خانم‌های مراجعه کننده به این اماکن در خطر است.

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان افزود: خطراتی که در این اماکن در کمین خانم‌های مراجعه کننده هست، شاید هرگز قابل جبران نباشد و این رو توصیه ما به بانوان کرمانی و دختر خانم‌های متقاضی دریافت خدمات زیبایی و آرایشگری این است که هرگز به آرایشگاه‌های بدون مجوز، مراجعه نکنند.

وی با بیان اینکه «در حال حاضر بیش از 300 واحد صنفی آرایشگاه زنانه غیر مجاز در شهر کرمان وجود دارد»، تصریح کرد: متاسفانه اکثرآنها به پایگاه‌های ضد امنیت اخلاقی برای بانوان تبدیل شده‌اند.

مرآتی تاکید کرد: امنیت فردی، اجتماعی، اخلاقی و عقیدتی بانوان ودختر خانم‌هایی که برای دریافت خدمات زیبایی و آرایشگری به این اماکن مراجعه می‌کنند، در خطر جدی است.

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان اظهار کرد: در برخی از این اماکن حتی مراجعه کنندگان را به مصرف ماده مخدر شیشه ترغیب و دلیل آن را زیبایی و تناسب اندام ذکر می‌کنند.

وی افزود: امنیت بهداشتی خانم‌هایی که به این آرایشگاه‌های غیرمجاز مراجعه می‌کنند نیز در خطر است و استفاده از برخی وسایل غیراستاندارد آرایش دائمی، به راحتی برخی بیماری‌ها از جمله هپاتیت و ایدز را منتقل می‌کند.

مرآتی خاطرنشان کرد: هنگامی که یک خانم وارد این اماکن می‌شود، ممکن است مسائلی برایش اتفاق بیفتد که حتی تصورش را هم نمی‌کرده است.

عضو اتاق اصناف کرمان در پاسخ به این سؤال که تاکنون چه اقداماتی برای برخورد با این اماکن غیر مجاز صورت گرفته است، گفت: از طرف بازرسی این اتحادیه تاکنون نسبت به شناسایی و برخورد با واحد های متخلف عملکرد مناسبی به ثبت رسیده ولی متاسفانه به دلیل اینکه این اماکن، بیشتر در منازل مسکونی افراد هستند و اداره نظارت براماکن عمومی، حق ورود به منازل مسکونی را ندارد و نمی‌تواند به صورت مستقیم با آنها برخورد کند.

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان افزود: در این زمینه نیاز به حکم دادستانی است ودرخواست ما از دادستان محترم شهر کرمان این است که یک شعبه ویژه‌ای برای مقابله و برخورد قانونی با این مراکز آسیب رسان به جامعه زنان، ایجاد کند.

وی گفت: اطلاعات ما در خصوص وضعیت حاکم در آرایشگاه‌های غیر مجاز زنانه در شهر کرمان، مبتنی بر گزارش‌های واصله‌ی مردمی و بازرسی نامحسوس بازرسان اتحادیه آرایشگاه‌های زنانه از این اماکن است.

مرآتی با بیان اینکه «در برخی از این آرایشگاه‌های غیر مجاز نیز اتفاقات بدی رخ داده است که ترجیح می‌دهیم آنها را خبری نکنیم»، تاکید کرد: درخواست ما ورود دادستانی به عنوان مدعی العموم به این موضوع و پلمب تمامی این اماکن تهدید کننده امنیت اخلاقی زنان است.

رییس اتحادیه آراشگران زنانه کرمان بااشاره به وقوع این ناهنجاری در آرایشگاه‌های غیر مجاز، بهترین روش و راه برخورد با این پدیده را همکاری از طرف بانوان عزیز در عدم مراجعه و تحریم این گونه اماکن و ارسال گزارشات مردمی اعلام کرد.

وی افزود: در این راستا به صورت مستمر، بازرسی‌های محسوس و غیر محسوس از آرایشگاه‌های زنانه دارای مجوز و رسیدگی به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز به نقل از ‌های مردمی در دستور کار این اتحادیه قرار گرفته است.

مرآتی با اشاره بر لزوم آموزش متصدیان این آرایشگاه‌ها در زمینه آشنایی با انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی، خاطرنشان کرد: در این زمینه با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان دوره‌های توجیهی در محل اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان برگزار می‌شود.

وی از بانوان متقاضی دریافت خدمات آرایشگری و زیبایی در شهر کرمان خواست تا برای دریافت این خدمات حتمآ به آرایشگاه‌های دارای جواز کسب مراجعه کنند.

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان، همچنین از بانوان مراجعه کننده به آرایشگاه‌های دارای مجوز، خواست تا هرگونه مورد تخلف در این اماکن را نیز از طریق تماس با شماره تلفن 6 – 03432225424 خبر دهند.

منبع: ایسنا

ناامنی و فساد در آرایشگاه‌های غیرمجاز زنانه
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar