نتیجه پرونده دوپینگ سعید عزت اللهی منفی اعلام شد

خبری که مبنی بر دوپینگ سعید عزت اللهی در جام جهانی روسیه منتشر شده بود، پرونده آن بررسی شده و نتیجه اعلام شده است.

خبری از طریق یک سایت روسی منتشر شد مبنی بر مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ سعید عزت اللهی، هافبک تیم ملی کشورمان و باشگاه روستوف روسیه.

نتیجه پرونده دوپینگ سعید عزت اللهی منفی اعلام شد

سایت اسپورت اکسپرس در گزارشی با همین موضوع نوشته است:« بر اساس اطلاع یک کانال تلگرامی، اولین آزمایش دوپینگ سعید عزت الهی مثبت اعلام شده است. طبق این گزارش، نمونه A آزمایش خون این بازیکن ایرانی که دو بازی نیز در جام جهانی برای کشورش انجام داد، حاوی مقادیر زیادی از هورمون تستوسترون بوده که جزو موارد دوپینگ محسوب می شود.
فیفا تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کرده و البته از بیان هرگونه اطلاعات اضافی در این زمنیه تا روشن شدن آزمایش های نهایی خودداری کرده است.»
این خبر ابتدا توسط کانال تلگرامی ویتالی موتکو رئیس کمیته برگزاری رقابت های جام جهانی منتشر شد که بازتاب گسترده ای نیز داشت. در ادامه، منابع روسی خبرهای دیگری منتشر کردند که نشان می داد تحقیقات در این زمینه متوقف شده است.

تصاویر سعید عزت اللهی

در خبری که ساعتی بعد منتشر شد، آمده است:« طبق ادعای “SE”، تردیدها در مورد دوپینگ سعید عزت اللهی، بازیکن تیم ملی ایران و باشگاه روستوف برطرف شده است و پرونده مختومه است. طبق گزارش ها تحقیقات در مورد دوپینگ عزت اللهی متوقف شده است. از این بازیکن در تاریخ دوم ژوئن در استانبول آزمایش دوپینگ گرفته شده بود.
آزمایشگاه وادا به فیفا اطلاع داده است که در نمونه آزمایش عزت اللهی، موارد ممنوعه ای همچون هورمون های گونادتروفین، آنتی استروژن و آروماتاز شناسایی نشده است. از آنجایی که موارد مشکوک پیدا شده در نمونه آزمایش عزت اللهی ممکن است به دلیل بیماری هم باشد، در نتیجه کمیته ضد دوپینگ فیفا پس از تحقیقات اولیه به این نتیجه رسید که پرونده دوپینگ عزت اللهی را مختومه اعلام کند.»

دوپینگ سعید عزت اللهی

همچنین کانال تلگرامی موتکو نیز این خبر را منتشر کرده و هرگونه اتهام دوپینگ به عزت اللهی را تکذیب کرده است. در متن خبر تلگرامی موتکو آمده است که موارد ممنوعه موجود در نمونه آزمایش عزت اللهی ممکن است ناشی از یکسری بیماری ها بوده باشد و لزوما تایید کننده دوپینگ وی نیستند.

منبع: ورزش 3

نتیجه پرونده دوپینگ سعید عزت اللهی منفی اعلام شد
5 (100%) 5 votes

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar