کلاف سر در گم تلگرام و ده‌ها میلیون کاربر ایرانی آن

عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی خبر داده که «تعداد ۳۰ میلیون و صد هزار نفر، از طریق فیلترشکن‌های هاتگرام و تلگرام طلایی، فیلتر تلگرام را دور می‌زنند»، [دور زدن تلگرام یعنی دور زدن قوانین کشور و مقامات، و استفاده از تلگرام!].کلاف سر در گم تلگرام و ده‌ها میلیون کاربر ایرانی آن

بر اساس این اعلام، اینترنت بدون فیلتر هاتگرام و تلگرام طلایی را وزارت ارتباطات تامین می‌کند.

این آمار را مرکز ملی فضای مجازی در تاریخ نوزدهم تیر ماه ۱۳۹۷ اعلام کرده است، و عبدالصمد خرم‌آبادی، در صفحه شخصی خود در پیام‌ رسان سروش نوشته که «اینترنت بدون فیلتر هاتگرام و تلگرام طلایی را وزارت ارتباطات تامین می‌کند»!

دهم اردیبهشت امسال بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه، دستور مسدودسازی پیام رسان تلگرام را صادر و اعلام کرد و
متذکر شد که:

اعمال مسدودسازی باید به نحوی اجرا شود که محتوای شبکه مذکور با هیچ نرم افزاری (اعم از فیلترشکن و نظایر آن) در کشور قابل دسترس نباشد و تخلف از اجرای این دستور مستوجب تعقیب کیفری خواهد بود.

 

 

تنبلی یا قانون شکنی؟

معاون دادستان کل کشور گفته است:

اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی نیاز به عزم جدی دارد. نهاد‌های ذیربط باید تنبلی را کنار بگذارند و از هرگونه فعل یا ترک فعل که موجب استمرار حاکمیت دشمن بر فضای مجازی کشور می‌شود، خودداری کنند. باید ارتباط بین هاتگرام و تلگرام طلایی را با شبکه اجتماعی تلگرام قطع کرد و برای فراگیرکردن پیام‌رسان‌های مستقل داخلی کمر همت را محکم بست.

 

 

سرورهای هاتگرام و طلاگرام
به گفته سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل، سرورهای هاتگرام و طلاگرام در طبقه نهم ساختمان دیتاسنتر مرکز امام خمینی(ره) وزارت ارتباطات قرار دارند!

 

 

مطلب مرتبط:
تلگرام طلایی با بیش از ۱۱ میلیون نصب فعال

منبع:
خبرگزاری ایرنا

باشگاه خبرنگاران

کلاف سر در گم تلگرام و ده‌ها میلیون کاربر ایرانی آن
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar