بهرام رادان و حوادث رانندگی

متاسفانه هر روز در ایران و جهان در اثر تصادفات رانندگی تعداد بسیاری جان می‌بازند و تعداد بیشتری زخمی و معلول می‌شوند.

بهرام رادان در اینستاگرامش نوشته:

«روزانه در جهان ۳۵۰۰ نفر در اثر سوانح رانندگی جان خودشان را از دست می‌دهند.
بعد از پیوستن ستارگان مختلف جهان از جمله رافائل نادال، آنتوان گریزمان، مایکل فاسبیندر، فارل ویلیامز ، فلیپه ماسا، نیکو روزبرگ، وانسا لو و… به کمپین 3500live# فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA)، حالا این کمپین بزرگ به ایران رسید.
افتخار دارم در کنار بانوی ورزشکار سرکار خانم زهرا نعمتی، نخستین زن در تاریخ ورزش ایران که موفق به کسب مدال طلا در سطح بازی‌های جهانی، المپیک و پارالمپیک شده است و همچنین یکی از ۵۰ چهره تاثیر گذار ورزش جهان درسال۲۰۱۳ به انتخاب سایت رسمی کمیته ملی پارالمپیک و نامزد جایزه روزجهانی زن سال ۲۰۱۸، و بهترین کماندارپارالمپیکی جهان در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در طرح افزایش مهارت عمومی رانندگی کشور در این کمپین حضور داشته باشم.»

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BahramRadan (@bahramradan) on

زهرا نعمتی در اینستاگرامش نوشته:

«تلفات رانندگی در ایران در حد تلفات یک جنگ است، با هدف کاهش این تلفات من و هنرمند محبوب ایران آقای بهرام رادان عزیز به عنوان دو سفیر برگزیده شدیم تا این کمپین 3500live# را ترویج دهیم، امیدمان این است كه با همه گیر شدن این کمپین هر روز تعداد کمتری از عزیزان و دلبندان این آب وخاک قربانی حوادث رانندگی شوند»!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ZAHRA NEMATI OLY (@zahra_nemati_ir) on

بهرام رادان و حوادث رانندگی

آمار تصادفات رانندگی
متاسفانه آمار یکدستی در این زمینه وجود ندارد، در سال ۹۴ علی اكبر اولیا، دبیركل سندیكای بیمه گران ایران، خبر داد: «سالانه ۱۹ هزار نفر در حوادث رانندگی در راه‌های كشور جان خود را از دست می‌دهند و بیش از ۳۰۰ هزار نفر مصدوم می‌شوند، این در حالی است كه بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان خسارت مادی و معنوی به شهروندان وارد می‌شود»!

در ۵ اسفند ۹۷ سردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا، خبر داد: «۲۸ هزار نفر کشته‌های ناشی از تصادفات ما در سال رقم بالایی است که باید با تلاش شبانه روزی ما به نقطه صفر نزدیک شویم.»

در آذر ۹۷ روزنامه خراسان خبر داد: « براساس برخی آمارها سالانه حدود ۸۰۰ هزار تصادف رانندگی در کشور رخ می‌‌دهد که منجر به کشته شدن روزانه ۴۳ نفر می‌شود. این رقم برای هر ۷۱ دقیقه یک نفر است و در واقع حوادث رانندگی در کشور ما پس از آلودگی هوا بیشترین قربانی را دارد… ایران با داشتن ۱۸ هزار فوتی در حوادث جاده‌ای در سال به لحاظ آماری یکی از بالاترین تلفات جاده‌ای در جهان را داراست»!

سرهنگ عین‌اله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، خبر داد: «تا پایان سال ۹۷، تعداد ۱۷ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای کشته شدند»!

منبع:
اینستاگرام
خبرگزاری ایرنا
روزنامه خراسان
خبرگزاری آنا
خبرگزاری ایسنا

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments