بهای دختر ۱۷ ساله: ۵۰۰ گاو و ۳ خودرو و ۱۰ هزار دلار

در سودان جنوبی مردی دخترش را برای شوهر دادن در فیسبوک به حراج گذاشت و ۵۰۰ گاو و ۳ خودرو و ۱۰,۰۰۰ دلار در عوض دخترش دریافت کرد. در طی این مراسم حراج ۵ مرد که برخی از آنها مقامات ارشد دولتی بودند، شرکت داشتند.

بهای دختر ۱۷ ساله: ۵۰۰ گاو و ۳ خودرو و ده هزار دلار

جورج اتیم، مدیرعامل برنامه بین‌الملل سودان جنوبی به خبرنگاران گفت:

«این استفاده وحشیانه و بدوی از تکنولوژی یادآور بازارهای برده‌فروشی در قدیم است. امروزه یک دختر می‌تواند با استفاده از بزرگترین شبکه اجتماعی به سبک زمان برده‌داری به حراج گذاشته شود.»

«با اینکه گرفتن مهریه در ازدواج در فرهنگ سودان جنوبی مرسوم است هیچ بهانه‌ای برای ازدواج این دختر که زیر سن قانونی است و مثل یک کالا و در عوض پول و متاع فروخته شده است، پذیرفته نیست.»

برنامه بین‌الملل از دولت سودان جنوبی درخواست کرده است تا به بررسی این مساله بپردازد و هر مقامی را که در این حراج شرکت کرده از پستش تعلیق کند.

واکنش فیسبوک به این اتفاق
تاریخ این حراج ۲۵ اکتبر بود و ۳ نوامبر این دختر با برنده حراج ازدواج کرد و به خانه بخت رفت.

در تاریخ ۹ نوامبر فیسبوک از آن آگاهی یافت و سخنگوی فیسبوک در واکنش به این اتفاق اعلام کرد:

«هر نوع قاچاق انسان در قالب پست‎های فیسبوکی، صفحات، تبلیغات یا گروه‌ها در فیسبوک مجاز نیست. پست را حذف کردیم و حساب کاربری متعلق به فردی که این مطلب را در فیسبوک قرار داده بود به طور دائمی غیرفعال شد. ما همیشه در تلاش برای بهبود روش‌هایی که ما را به شناسایی محتویاتی که سیاست‌های این شبکه را نقض می‌کند هستیم؛ از جمله اینکه تیم امنیتی را دوبرابر کرده و به بیش از ۳۰,۰۰۰ نفر رسانده‌ایم. همچنین به دنبال تکنولوژی‌های جدیدی در این باره هستیم.»

بهای دختر ۱۷ ساله: ۵۰۰ گاو و ۳ خودرو و ده هزار دلار
ازدواج کودکان
سازمان خیریه «صندوق نجات کودکان» (Save The Children) در سال ۲۰۱۶ در گزارش خود اعلام کرد که در هر ۷ ثانیه یک دختر زیر ۱۵ سال ازدواج می‌کند.

منبع:
یورونیوز فارسی

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments