پزشک تبریزی، بجای رفتن به زندان، محکوم به طبابت رایگان شد

قاضی دادگاهی در شهر تبریز، پزشک خطاکار را به پرداخت دیه و ۱۵۰۰ ساعت طبابت رایگان در شهرهای محروم محکوم کرد!

پزشک تبریزی، بجای رفتن به زندان، محکوم به طبابت رایگان شد

بر اساس اعلام روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی، قاضی یکی از شعبه‌های دادگاه تبریز، یک پزشک را به ارایه خدمات عمومی در قالب ویزیت رایگان در بیمارستان‌های شهرستان‌های چاراویماق، ورزقان و خداآفرین موظف کرد.

این پزشک که به اتهام قصور در یک پرونده پزشکی مجرم شناخته شده بود، با توجه به مجازات‌های جایگزین حبس، از سوی قاضی حسین محمدزاده آلمالو رییس شعبه ۱۱۶ دادگاه کیفری ۲ تبریز علاوه بر پرداخت دیه به خانواده بیمار، به ویزیت رایگان بیماران زیر نظر معاونت بهداشت و درمان شهرستان‌های مذکور به عنوان مجازات جایگزین از دو سال حبس تعزیری مکلف شد.

خدمات عام‌المنفعه به جای حبس
از چند جهت، محکوم کردن افراد خطاکار به انجام اجباری خدمات عمومی رایگان بجای رفتن به زندان اقدامی شایسته و قابل تحسین و مفید است، هر چند وجود پزشک ناشی یا مجرم برای شهرها و روستاهای محروم چون لنگه کفش در بیابان غنیمت است، اما بهتر نبود پزشکی که در طبابت عمل نادرستی را انجام داده، از طبابت خلع شود و مثلا محکوم به جارو زدن خیابان‌ها گردد؟!

 

مجازات های مشابه
بندر عباس: خط کشی خیابان‌ها برای عدم احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی!

سوسنگرد: کاشت و مراقبت دو ساله از درختان برای مجرمی که درخت‌ها را قطع می‌کرد!

گنبد: پاکسازی محیط زیست برای مجرمی که فردی را مجروح کرده بود!

گرمه : تمیز کردن مدرسه برای دانش‌آموزی که دزدی کرده بود!

ازبکستان: در کشور ازبکستان افرادی که از قوانین راهنمایی‌ و رانندگی تخطی کنند، ‌باید علاوه بر حضور در کلاس‌های یک‌ماهه‌، به مدت یک هفته نیز به مزرعه پنبه بروند و پنبه جمع‌آوری کنند!

منبع:
خبرگزاری ایسنا
شهروند
همشهری

مطلب مرتبط:
مجازات شستن مرده‌ها

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments