بنگلادشی‌ها پارک مدیریت خشم می‌سازند

پارک مدیریت خشم

ترافیک سرسام‌آور و آلودگی هوا و آلودگی صوتی و دعواها و کشمکش‌های روزانه بخشی از مصائبی هستند که سبب خشم و استرس در شهرهای بزرگ می‌شوند.

شهردار داکا، پایتخت کشور بنگلادش، خبر داده که با احداث پارکی ویژه مدیریت و کنترل خشم می‌کوشد تا به کاهش فشار روانی ۱۵ میلیون نفری که ساکن شهر داکا هستند کمک کند.

هزینه احداث پارک مدیریت خشم ۱۵ هکتاری در حدود ۷ میلیون دلار است و انتظار می‌رود که ساخت آن ۱۲ تا ۱۴ ماه طول بکشد.

قرار است که این پارک دارای دریاچه‌ای زیبا باشد و موسیقی‌های آرامش بخش در آن پخش شود.

شهردار داکا می‌گوید: «اگر بگو مگویی با همسرتان داشتید به این پارک بروید و آرام شوید!»

بنگلادشی‌ها پارک مدیریت خشم می‌سازند
بنگلادشی‌ها پارک مدیریت خشم می‌سازند

 

تجربه ما
در شهر تهران پارک‌های بسیاری وجود دارد، برخی از آن‌ها دریاچه و استخر و حوض و فواره نیز دارند، اما کمک چندانی به کاهش استرس نکرده‌اند تا جایی که در فهرست عصبانی‌ترین مردم جهان قرار داریم.

چه کنیم؟
اگر بشود بجای ساخت پارک، تمام شهر را تبدیل به پارک و زمین کشاورزی کرد و مانع از تردد خودروها در سطح کشور شد، شاید بشود که از استرس اندکی کاهید!

 

بروز رسانی خبر:
معمار پارک مدیریت پارک از آماده نشدن پارک خشمگین شد

رفیق اعظم، طراح و معمار پارک مدیریت خشم، در فوریه ۲۰۲۰ خبر داد: «در سال ۲۰۱۶ مجوز ساخت این پارک صادر شد و کار ساخت آن در نیمه ۲۰۱۷ آغاز شد و قرار بود تا ژوئن ۲۰۱۸ پایان یابد.»

او توضیح داد: «اما فقط حدود ۲۵ الی ۳۰ درصد کار انجام شده و الان مدت‌هاست که ساخت و ساز متوقف شده است و امیدی به پایان کار نیست.»

معمار با خشم و یاس گفت: «قبلا به مقامات در مورد ساخت بی‌کیفیت و کند این پارک خبر داده‌ام و از خدا می‌خواهم که از شر ساخت این پارک رها شوم»!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments