تحول بزرگ: مصرف ماهی بجای گوشت قرمز

رئیس‌جمهور گفت: تغییر دادن عادت مردم به مصرف آبزیان [ماهی و میگو و خاویار] بجای گوشت قرمز و گوشت مرغ می‌تواند تحول بزرگی باشد!

حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، در مراسم بهره برداری از ۴ هزار و ۶۳۵ طرح وزارت جهاد کشاورزی، گفت:

«به نظر من، بخش پرورش ماهی و میگو بخش مهمی است و برای اینکه بتوانیم غذا و پروتئین مورد نیاز مردم را تامین کنیم باید بیشتر به سمت آبزیان حرکت کنیم که از نظر سلامتی نیز بهتر است.

اگر بتوانیم این‌ها را به قیمت و اندازه مناسب در اختیار مردم قرار دهیم تا عادت مردم از مصرف گوشت قرمز و مرغ به سمت آبزیان حرکت کند، تحول بزرگی است.

شرطش این است که هم بتوانیم به اندازه کافی اینها را وارد بازار کنیم و هم با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهیم تا مردم توان استفاده داشته باشند.

آبزیان محصولی ارزآور و صادراتی برای ما هستند و از این نظر برای ما مهم است.»

تحول بزرگ: مصرف ماهی بجای گوشت قرمز

ا گر بتوانیم…
البته در روزهای باقیمانده ریاست جموری امکان آماده سازی آبزیان با قیمت مناسب و به اندازه کافی و تغییر جهت عادت مردم وجود ندارد، اما ما نیز در همین راستای پیشنهاد دادن پیشنهاداتی داریم!

اگر بتوانیم که مردم را عادت دهیم که بجای خوردن هر گونه گوشت و برنج و نان، که تغذیه نامناسبی است، مردم را حرکت دهیم که خام‌گیاهخواری کنند برای سلامتشان خیلی بهترتر است و تحول بزرگی خواهد شد!

ناگفته پیداست که برای تغییر جهت حرکت مردم به سوی به خامگیاهخواری، در کنار آموزش و تبلیغات، نیاز است جیب مردم پر و پیمان باشد و کسری مَسری نداشته باشند!

همچنین اگر بتوانیم دولت مردم را مجبور کند که روزانه سه ساعت ورزش کنند! داشتن ۸۰ میلیون ورزشکار نیز تحول بزرگی است!

همچنین اگر بتوانیم از نظر سیاسی و اقتصادی قدرت اول جهان شویم، تحول بزرگی خواهد بود!

 

مطلب نیمه مرتبط:
ماهی سلطان ابراهیم

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments