بیش از ۴۸۰ میلیون کشته در چند ماه

از ماه سپتامبر تا امروز حدود ۴۸۰ میلیون حیوان در اثر آتش سوزی‌ جنگل‌های استرالیا جان خود را از دست داده‌اند، و برخی دیگر نیز به دلیل کاهش منابع غذایی و سرپناه مرده‌اند.

بیش از ۴۸۰ میلیون کشته در چند ماه
آتش سوزی‌های استرالیا، که در اثر تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان‌ها و گرما و خشکی و باد از ماه سپتامبر (شهریور/مهر) تا امروز در بیش از ۱۵ میلیئن هکتار استرالیا ادامه داشته، منجر به نابودی بیش از ۱۵۰۰ خانه و بی‌خانمانی هزاران انسان و کشته شده ۲۳ نفر و ناپدید شدن بیش از ۱۷ نفر شده است.

بیندی اروین و رابرت اروین، دختر و پسر استیو اروین [جانورشناس و مستندساز تلویزیونی] و تری همسرش، بیش از ۹۰ هزار حیوان را، كه بسیاری از آنها در آتش سوزی ویرانگر اخیر استرالیا زخمی شدند، نجات داده و تحت درمان قرار دادند.

بیش از ۴۸۰ میلیون کشته در چند ماه 1
چند دیدگاه در این ارتباط:

گرتا تونبرگ، فعال ۱۷ ساله محیط زیست، در اینستاگرامش با اشاره به افزایش دمای و گرم شدن مدام زمین و بحران آب و هوا و افزایش حوادث و بلایای طبیعی مانند آتش سوزی استرالیا و خسارت به بار آمده‌ای چون مرگ ۲۰ انسان و مرگ ۵۰۰ میلیون حیوان و نابودی هزاران خانه می‌نویسد: «هنوز هیچ اقدام سیاسی انجام نشده است، این بی‌عملی باید تغییر کند، هم اکنون باید تغییر کند!»
.

آرتی: «۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
تعداد موجود زنده‌ای که جونشون رو در آتش سوزی استرالیا از دست دادن. این عدد تقریبا برابر با جمعیت انسان‌های تمام قاره اروپاست»!
.
چابک: «دود آتش سوزی‌های استرالیا به نیوزلند هم رسیده. ما با کره زمین چه کردیم؟»!
.
سازمان مردم نهاد اِکو: «تا کنون ۶ میلیون هکتار از جنگل‌های جنوب شرقی استرالیا طعمه حریق شده است»!
.
آزاده مختاری: «آتش سوزی در #استرالیا در وسعتی در حدود ۶۰۰۰۰ کلیومتر مربع در جریان است. در جریان این آتش سوزی تاکنون بیش از ۴۸۰ هزار جانور شامل پستانداران، پرندگان و خزندگان از بین رفته و یا به شدت آسیب دیده اند. فقط ۸۴۰۰ عدد خرس کوالا در این آتش‌سوزی جان خود را از دست داده اند.»
.
گلشیفته فراهانی: «استرالیا در حال سوختن است. در حالى‌كه سیاست مداران در حال کشتن یکدیگرند و آتش و جنگ بیشتر توليد می‌کنند، کره خاکى ما در آتش طمع و جهل و نادانى می‌سوزد.
زمين: تنها آینده‌اى که براى نسل‌هاى آينده وجود دارد، نسل‌هایى که بعد از ترامپ‌ها و بعد از جمهورى‌هاى إسلامى متولد خواهند شد.»
.
مهسا رجعتی: «ترجیح می‌دم در این اوضاع که اشرف مخلوقات همدیگر رو می‌درند برای موجودات بی‌گناهی که در طعمه آتش گیر افتادند و جنگ افروز و بدخواه نیستند غمگین باشم. ایکاش از من برای نجاتشون کاری برمی‌آمد.»!
.
فاطیماه: «شاید باورتون نشه ولی دارم واسه اون همه حیوون بی زبون و مظلومی که تو آتیش سوزی استرالیا از بین رفتن گریه می‌کنم، این کولاهارَم دیدم از دیشب دلم خونه چقد لحظه آتیش سوزی ترسیدن»!
.
ریحانه کریمی: «امروز یه فیلم دیدم از نجات دادن حیوون‌های استرالیا از آتش سوزی. اون فیلم برام شد غمگین‌ترین فیلم سال، که با دیدنش اشک ریختم.»!
.
رو: «دلم می‌خواد برم استرالیا، یکی از اون کوالاهای نجات یافته از آتیشو بفل کنم و با هم به خاطر سرنوشتمون زار زار گریه کنیم.»
.
دختر آبودانی: «می‌خوام به عنوان کوالا اپلای کنم استرالیا»!
.
سهیم: «این عکس‌هایی که از استرالیا میاد روح رو زخمی می‌کنه»!
.
دينا بنت الملك: «#حرائق_أستراليا
پروردگارا، در مورد آتش سوزی استرالیا از شما کمک می‌خواهیم. اوضاع دشوار است و باران الهی راه حل است.
پروردگار، شعله‌های آتش را متوقف کن»!
.
زینب صادقی: «در حالیکه خاورمیانه نگران از یه جنگ دیگه است و استرالیا داره در آتش می‌سوزه، یه عده آدم در لس‌آنجلس بهترین لباس‌ها و جواهرات رو پوشیدن، بهترین شراب براشون سرو می‌شه، و به جوک‌های ابلهانه همدیگه می‌خندن، بدون اینکه عملا ذره‌ای برای این جهان مفید باشن!
گلدن گلوب»
.
پاترول: «سلبریتی‌های دنیای سینما دیشب وقتی داشتن با لباس‌های چند صد هزار دلاری و پر زرق و برقشون روی فرش قرمز خودشون رو نشون می‌دادن و شامپاین چند هزار دلاری می‌نوشیدن، فرمودن که وای چه گرمه، و دعا کردن که کاش آتش استرالیا خاموش بشه»!
.
باور مدیا: «اینجا آسترالیا نیست، نیوزلند است (حدود ۱۶۰۰ کیلومتر دورتر!)، اما آسمان نارنجی‌اش به خاطر آتش سوزی آسترالیاست!
وضعیت در آسترالیا به شدت بحرانیست…
به طوری که دود حاصل از آتش سوزی، آسمان چندین کشور دیگر را نیز دربر گرفته است.
قدر طبیعت و محیط زیست را بدانیم و ازش محافظت کنیم!»

بیش از ۴۸۰ میلیون کشته در چند ماه

 

View this post on Instagram

 

زمین مهربان ما انسانها با تو مهربان نبودیم.‌.. ما تو را شکستیم درختان تورا نابود کردیم طبیعت زیبایت را از تو گرفتیم حیواناتت را کشتیم برای خودخواهیمان برای آنکه خانه هایی بسازیم از سنگ و آهن، خیابانهایی بسازیم و خاک تو را خفه کنیم تا ماشین های آهنیمان راحت تر حرکت کنند و بیشتر هوای پاکت را آلوده کنند شب همه جا را روشن کردیم تا چشممان سازه هامان را ببیند بی خبر از آنکه زیبایی شب در آسمان است و در تاریکی چقدر بد کردیم اول به تو بعد به خودمان ما امانتداران خوبی نبودیم…😓 این‌مطلب رو با دوستاتون به اشتراک بزارید شاید کمی به خودمون بیایم😓 #استرالیا

A post shared by 🌈نقاشی (@naghashi__shiraz) on

منبع:
توییتر
اینستاگرام

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments