اجاره آپارتمان به روش پایاپای

آگهی اجاره آپارتمانی در شهر تهران با روش پایاپای توجه برخی را در شبکه‌های اجتماعی جلب کرده است. خبرگزاری میزان تصویر آن آگهی را با عنوان «عجیب و غریب ترین آگهی اجاره آپارتمان» منتشر کرد.

اجاره آپارتمان به روش پایاپایخبرگزاری میزان با انتشار تصویر آن آگهی نوشت: «تصویری از یک آگهی عجیب اجاره آپارتمان را مشاهده می‌کنید که مبلغ ودیعه و اجاره بهای آن دیدنی است»‍!

البته هیچ چیز عجیبی در این آگهی وجود دارد، اما عقل و منطق اجاره دهنده در آن مشخص است!

متن آگهی مورد اشاره:
یک واحد آپارتمان ۵۰ متری تک واحدی طبقه اول بر خیابان تمیز و نقاشی شده واقع در قصرالدشت دامپزشکی جهت اجاره به زوج یا مجرد موجه. مبلغ ودیعه ده عدد سکه بهار آزادی جهت پول پیش و ماهیانه یک عدد نیم سکه بهار آزادی جهت اجاره می‌باشد.

معامله پایاپای یعنی چه؟
پایاپای نوعی روش معامله است که در آن کالاها یا خدمات به صورت مستقیم و بدون استفاده از پول و چک مبادله می‌شود.

مبادله کالا با کالا معمولاً در بحران‌های مالی و پولی و زمانی که ارزش پول رایج کشور ناپایدار و متغیر و رو به کاهش است استفاده می‌شود.

مثال:
شما امروز خودروی خود را به قیمت مناسبی فروخته‌اید و مبلغ ۲۰ میلیون تومان دریافت کرده‌اید. بسته به کاردانی و مدیریت دولت وقت، سال بعد یا ماه بعد یا روز بعد که قصد دارید معادل همان خودرو را بخرید متوجه می‌شوید قیمت همان خودرو سی یا چهل یا پنجاه میلیون تومان شده و شما دیگر قادر نیستید صاحب همان خودروی خودتان شوید، اما اگر خودروی خود را بصورت پایایای معامله می‌کردید و مثلا بجای پول رایج کشور، صد گرم طلا می‌گرفتید، بعدا نیز می‌توانستید صد گرم طلایتان را با خودرویی مشابه مبادله کنید! آیا این عجیب و غریب است؟

 

منبع:
خبرگزاری میزان
دانشنامه ویکیپدیا

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments