دوچرخه سواری با موبایل

قرار است که شهریور ماه امسال تهرانی‌ها بتوانند به کمک گوشی موبایل‌شان دوچرخه‌ای هوشمند و پنجر نشدنی کرایه کنند و سبک زندگی‌شان را تغییر دهند.
قرار است دوچرخه‌های هوشمند با همت مردم و مسئولین چهره آلوده شهر را عوض کنند. این نقطه آغاز است. اما آیا این طرح با موفقیت همراه خواهد شد؟!

دوچرخه سواری با موبایل

دود و دم
در این دود و دم کُشنده، و در میان این ترافیک کُشنده، و رانندگان عصبی و شتابان و بعضا بد اخلاق و بعضا ناشی، و خیابان‌هایی که مناسب دوچرخه سواری نیستند، دوچرخه سواری کار چندان آسانی نیست.

البته مجری طرح دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی گفته که بزودی فکری هم برای خیابان‌های سر بالا و تیز تهران می‌کند و شاید در آینده‌ای نه چندان دور، دوچرخه‌های برقی را نیز به ناوگان دوچرخه‌های فعلی‌اش بیفزاید، البته اگر دخل و خرج‌شان جور باشد و دولتی‌ها هم همراهی کنند. و البته و حتما اگر همه چیز به خوبی و خوشی پیش رود، این طرح در دیگر شهرها نیز اجرایی خواهد شد.

در هر صورت در آینده تهران و شهرهای بزرگ ایران، خودروهای بنزینی و گازی و گازوئیل سوز جایی ندارند و آینده از آن شهرهای پاک خواهد بود!

با دزدها چه می‌کنند؟
برای ما جالب است که بدانیم در این دوران خاص، دقیقا چه تدبیری برای عدم سرقت دوچرخه‌های گوشه و کنار رها شده دارند، و به چه سرعتی می‌توانند دوچرخه را از سرقت و تکه تکه شدن و ذوب شدن نجات داد؟ و چه نقشه‌ای دارند برای مردمی که برای دارایی دیگران و دارایی عمومی ارزشی قایل نیستند یا شیطان عقلشان امر به تخریب می‌دهد!

 

انتقادها
نظر شما در مورد طرح دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی چیست؟

چند دیدگاه و پرسش و انتقاد به نقل از اینستاگرام و …

مریم فاضل‌نیا خطاب به مجری طرح و دیگران: «دوچرخه به خانم‌ها داده می‌شه؟»

پاسخ: «بله، خانم‌های محترم در صورتی كه موازين شرعی و اخلاقی رو رعایت كنند مانعی برای استفاده از دوچرخه ندارند»

.
محمدرضا ازلی: «دوچرخه‌‌های اشتراکی هوشمند طی سه سال درچین تا ۳۳ درصد آلودگی هوا را کاهش دادند.
مطالعات بیدود نشان می‌دهد که ۵۰ درصد از معابر تهران اساسا شیب ندارند، ضمن اینکه دوچرخه‌‌های امروزی دنده‌ای و ‌الکتریکی به راحتی این مشکل را رفع کرده‌اند،
هزینه استفاده هم ۱۰۰۰ تومان برای نیم ساعت»
.
گلزار فر: «طرح بیدود خیلی خوبه، این طرح در چین با اون جمعیت جواب داده.
استفاده از دوچرخه یعنی سلامتی انسان و محیط زیست!
ولی اگر پلیس و مردم همکاری نکنن، همه دوچرخه‌ها دزدیده می‌شه»!
.
کلنل: «آقا می‌ترسم ملت فهیم ایران دوچرخه‌های بیدود رو بذارن پشت وانت ببرن یه جوری آبش کنن!
عجب طرح نایسیه ولی!»
.
اشکان: «تهران که از همه طرف و در همه مناطق شیب داره مناسب دوچرخه سواری نیست، لطفا این رو بفهمید بعد پول ما رو خرج کنید.»

تاخیر در اجرای طرح
روز ۲ مهر اینستاگرام بی‌دود نوشت: «بد قولی ما رو ببخشید، روال اداری دریافت مجوزهای شهرداری باعث تاخیر در اجرای بیدود شد، اما به زودی زمان راه اندازی اعلام میشه

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments