دختران هوادار فوتبال پشت در استادیوم آزادی ماندند!

سایت عصر ایران تیتر زد: «بانوان بالاخره به ورزشگاه آزادی رفتند»، سایت تابناک نوشت: «بازتاب جهانی حضور زنان در ورزشگاه آزادی»، اما واقعیت این بود که تعداد اندکی خانم دستچین شده مجوز حضور در ورزشگاه را یافتند!

دختران هوادار فوتبال پشت در استادیوم آزادی ماندند!

سایت فرارو گزارش کرد که سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷ تیم‌های ملی فوتبال ایران و بولیوی در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند.

در این دیدار، و پس از حدود ۳۵ سال، ورزشگاه آزادی میزبان تعداد حدود ۱۰۰ بانوی هوادار فوتبال آقایان شد.

طبق این گزارش قرار بود فقط کارمندان فدراسیون فوتبال و اعضای تیم‌های ملی بانوان به ورزشگاه بیایند اما به جز این‌ها تماشاگران بانوی دیگری هم به آن‌ها پیوستند که متشکل از اصحاب رسانه بودند که در آخرین لحظات اجازه حضور در ورزشگاه را پیدا کردند.

خودخواهی مردانه
تهمینه میلانی، فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان، در اینستاگرامش نوشت:

«این خبر در قرن ٢١ شوخی است ، اما پس از ۴۰ سال این گروه از زنان توانستند از سد بگذرند و تابو بشکنند. سدی که ورود بانوان به استادیوم‌های ورزشی را ممنوع می‌کرد و بودنش سر راه زنان‌؛ هیچ دلیلی نداشت جز خودخواهی مردانه همراه با نگاهی دگم… هر چند که این زنان اکثرا از خانواده بازیکنان تیم ملی هستند ولی سد با آنها شکست و امید که باز فکرهای کوته فکرانه مانع ساز نشوند که این ممانعت‌ها در این دوره و زمانه جز عقب ماندگی ذهنی و بی‌عدالتی هیچ مفهومی ندارد»!

دختران هوادار فوتبال پشت در استادیوم آزادی ماندند!

آسمان سر جایش است
جعفر محمدی، در سایت عصر ایران نوشت:

«به دور و برتان نگاه کنید! آسمان سر جایش است و به زمین نیامده! فصل‌ها به هم نخورده‌اند، اسلام همچنان زنده و پاینده است، نظام پابرجاست، پرچم ایران برافراشته است، مردم به زندگی عادی‌شان مشغول‌اند، اختلاسی هم به خاطر این ماجرا رخ نداده است و…
می‌بینید که همه چیز سر جای خودش است و تنها از میزان «نارضایتی ناشی از تبعیض» اندکی کاسته شده است (هر چند که همه بانوان را راه نداده‌اند).»

 

دادستان کل کشور: برخورد می‌کنیم
حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری، دادستان کل کشور، با گلایه از حضور تعدادی از زنان در ورزشگاه آزادی گفت:

«من به این مدیران نصیحت می‌کنم ما در نظام جمهوری اسلامی اجازه ایجاد بستر گناه در جامعه را نخواهیم داد؛ آن‌ها باید حرمت جامعه را حفظ کنند، اگر با نصیحت و تذکر، این حرکت‌ها ادامه داشت برخورد قضایی خواهیم داشت.»

 

مردان نیمه لخت
دادستان کل کشور گفت:

«از حضور زنان در ورزشگاه گلایه داریم، نظام ما اسلامی است، ما مسلمان هستیم، وقتی خانمی به ورزشگاه می‌رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه لخت مواجه می‌شود و آنها را می‌بیند گناه می‌کند، برخی دنبال این هستند که حریم ها را بشکنند.»

 

حریم عمومی
دادستان کل کشور گفت:

«با حریم خصوصی مردم کاری نداریم اما در مجامع عمومی کسی حق ندارد حریم عمومی را آسیب بزند.
قرار نیست ۴ نفر با هر هدفی حریم‌ها را بشکنند و ما ساکت بمانیم، ابتدا نصیحت می‌کنیم بعد برخورد می‌کنیم»!

 

ویترینی برای فیفا
یورونیوز در این باره نوشت:

«گفته می‌شود فیفا فشار زیادی بر ایران وارد می‌کند تا حق ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال را کسب کند. بر همین اساس برخی از رسانه‌ها در ایران می‌گویند حضور زنان ایرانی در دیدار با بولیوی تنها یک نمایش تبلیغاتی برای راضی کردن فیفا بوده است و قرار هم نیست در این خصوص گشایشی بیش از این صورت بگیرد.»

 

سخن دختر پرسپولیسی


زهرا خوشنواز با انتشار عکس بالا نوشت:

«دختران هوادار فوتبال سال‌ها جنگیدند. با ریش مصنوعی، با تحقیر توسط مامورین زن‌یاب، کتک خوردن و شب ماندن در بازداشتگاه وزرا، با‌ وثیقه‌گذاری و امضای تعهد. سرانجام راه ورود به استادیوم را باز کردند اما خودشان هنوز پشت در مانده‌اند.
حتی خبرنگاران زن را راه ندادند اما نفیسه روشن که نسبت به سینما و فوتبال به یک اندازه ناآگاه و غیر مرتبط است، بخاطر دوستی با یک فوتبالیست، با رانت وارد استادیوم شد برای فخر فروشی.
#دختران_ریش_دار
#ورزشگاه_ب_ظاهر_آزادی
#دختران_پرسپولیسی
#fifa
#afc
#football
@theafchub
This is true behind the gates»

 

و نفیسه روشن

دختران هوادار فوتبال پشت در استادیوم آزادی ماندند!
نفسیه روشن، بازیگر سینما وتلویزیون و تئاتر، در اینستاگرامش نوشت:

«استادیوم آزادی
سلام!
سالها از کنارت گذشتم و همیشه برام سوال بود
دیدن بازی فوتبال تو بهترین ورزشگاه کشورت
چه حسی می‌ده☺️
امروز از نزدیک دیدمت
هم تو رو.
هم یک بازی فوتبال رو
امروز اولین دفعه ورود زنان به استادیومه😍.
جای تک تک بانوان سرزمینم خالی
و ممنون از زحمات همه کسایی که دارن تلاش می‌کنن خانم‌ها از این به بعد سهمی از دیدن مسابقات در استادیوم آزادی داشته باشن
🌹ممنون از آ… عزیزم که از مهربون‌ترین دختران روی زمینه که منو دعوت کرد و براش در کنار این ورزشکار عزیز آرزوی خوشبختی دارم»

در ضمن و در حال حاضر، بخش نظرات اینستاگرام نفیسه روشن، مثل اینستاگرام بسیاری دیگر از سلبیریتی، مسدود شده تا نظرات هواداران و دنبال کنندگانشان را نبینند!

 

منبع:
اینستاگرام
سایت تابناک
سایت عصر ایران
سایت فرارو
خبرگزاری مهر
یورو نیوز

دختران هوادار فوتبال پشت در استادیوم آزادی ماندند!
به این مطلب امتیاز دهید

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar