کلاهی که وسواس را درمان می کند

شرکت برینزوی کلاهی طراحی کرده که به درمان اختلال وسواس فکری-عملی کمک می‌کند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) فروش این کلاه را مجاز اعلام نموده و تایید کرده که این کلاه می‌تواند به افرادی که از اختلال وسواس فکری-عملی(OCD) رنج می‌برند، کمک کند.

کلاهی که وسواس را درمان می کند

وسواس فکری-عملی(OCD)چیست؟
به زبان ساده، و بطور مثال، فردی که با دور شدن یکی از نزدیکانش، مثلا فرزندش، دچار این اضطراب و پریشانی و فکر شود که «نکند فرزندم تصادف کند و بمیرد» یا «نکند فرزندم زمین بخورد و پایش بشکند» و از این قبیل افکار، این شخص دچار وسواس فکری است، و او برای دور شدن از این نوع افکار و کاهش اضطرابش، کاری تکراری چون تمیز کردن و شستن افراطی خود یا اشیاء دور و برش، و وارسی‌ها و کنترل‌های مکرر، نظم و ترتیب افراطی، و تکرار ورد و دعا انجام می‌دهد که به آن وسواس عملی می‌گویند.

Brainsway و OCD
شرکت اسراییلی برینزوِی چند سال ابزاری شبیه به کلاه خود طراحی کرد و خبر داد که این دستگاه می‌تواند افسردگی و میگرن را درمان کند و حتی در صورت موفق بودن آزمایش‌های بالینی، این فناوری را می‌توان برای درمان بیماری‌های پارکینسون و آلزایمر نیز به کار برد.

حالا قرار است این دستگاه به کمک وسواسی‌ها برود. این دستگاه با استفاده از میدان مغناطیسی برای تحریک سلول‌های عصبی در مغز کار می‌کند.

اختلال وسواس فکری یا عملی(OCD) یک اختلال رایج و دراز مدت است که با اجبار به تکرار افکار غیرقابل کنترل به صورت مکرر همراه است. این بیماری بسیار ناهنجار است و حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد از بیماران تنها تا حد کمی به درمان‌ها پاسخ می‌دهند و یا به طور کلی پاسخ نمی‌دهند.

به طور معمول، OCD با استفاده از دارو، روان‌درمانی یا ترکیبی از دو مورد تحت درمان قرار می‌گیرد. در بعضی موارد، برخی از بیماران برای درمان به جراحی نواحی خاصی از مغز متوسل می‌شوند.

برینزوی کلاه برینزوی یک روش درمانی امن ارائه می‌دهد که دارای مزایای فراوانی نسبت به سایر روش‌های درمان متداول است و عوارض جانبی کمتری دارد.

کلاهی که وسواس را درمان می کندکلاه برینزوی
کلاه برینزوی را نمی‌شود خرید و روی سر گذاشت و به خیابان و پارک و بوستان رفت. این دستگاهی است که برای استفاده از آن باید به درمانگی که این دستگاه را دارد مراجعه کرد. مزیت آن این است که برای درمان نیازی به پزشک ندارید!

منبع:
خبرگزاری ایسنا
یورونیوز فارسی

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments