از استیضاح وزیر تا اتهام رشوه و دروغگویی و انتقام‌گیری!

امروز در مجلس شورای اسلامی، وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی را استیضاح و برکنار کردند، اما در کنار آن حاشیه‌های چندی بوجود آمد که نیازمند شفاف سازی و یافتن واقعیت‌ها دارد.

یکی از نمایندگان مجلس، در جلسه علنی امروز مجلس، معاون وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی که رئیس سازمان بهزیستی ایران نیز هست، را متهم به پیشنهاد رشوه در جهت حمایت از وزیر کار کرد.

معاون وزیر هم در واکنش توضیح داد که این نماینده فردی را برای سمت مدیریت بهزیستی استان معرفی کرده بود و چون آن شخص این مقام را بدست نیاورد، این نماینده به ایشان تهمت زده است.

در این موضوع، سه حالت وجود دارد یا یکی از این‌ها راست می‌گوید، یا هر دو راست می‌گویند یا هر دو دروغ می‌گویند، که در هر سه حالت، این موضوع بوی ناخوشایندی می‌دهد!

از استیضاح وزیر تا اتهام رشوه و دروغگویی و انتقام‌گیری!

علی رستمیان نماینده سلسله و دلفان
علی رستمیان نماینده سلسله و دلفان از موافقان استیضاح علی ربیعی در نطق علنی مجلس گفت: آقای محسنی بندپی، معاون وزیر تعاون از طریق یک خیریه به من پیشنهاد پانصد میلیون تومان رشوه کرده که دهانم قرص باشد و گزارش استان‌های پایلوت را برای مجلس ارائه ندهم.

علی رستمیان گفت: « توسط یکی از فرستادگان جناب آقای بندپی به بنده گفته شد ۵۰۰ میلیون تومان به شما می‌دهیم به نام یک خیریه، که هیچ حرفی درخصوص مشکلات بهزیستی مطرح نشود، یعنی ۲۰ میلیون تومان به آن خیریه داده شود و ۴۸۰ میلیون تومان را بنده برای توزیع بین فقرا و ایتام بردارم.»


انوشیروان محسنی بندپی

انوشیروان محسنی بندپی، که همچنین عضو هئیت علمی و استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی می‌باشد، در پاسخ به اتهامات مطرح شده از سوی نماینده سلسله و دلفان گفت: علت این اتهامات این است که فردی که آقای رستیمان به عنوان مدیر برای بهزیستی استان معرفی کرده بود فاقد شاخص‌های لازم بوده و در کمیته انتصابات رای لازم را کسب نکرد.

استیضاح علی ربیعی
علی ربیعی، سیاستمدار اصلاح طلب، و وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی، امروز، به دلیل «کاهش اشتغال و افزایش بیکاری، مشکلات معیشتی کارگران و کاهش توانایی‌های بخش‌های تعاون و رفاه و ضعف صندوق‌های بازنشستگی» در جلسه علنی مجلس استیضاح و برکنار شد.

استیضاح با ۱۲۹ رای موافق در مقابل ۱۱۱ مخالف و ۳ رای ممتنع نمایندگان تصویب شد و علی ربیعی که به مدت پنج سال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود، در روز ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ برکنار شد.

منبع:
خبرگزاری ایلنا
سایت عصر ایران
سایت تابناک

از استیضاح وزیر تا اتهام رشوه و دروغگویی و انتقام‌گیری!
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar