مشکل ارز، خرید خانه توسط مردم در خارج از کشور!

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، معتقد است که بخشی از گرانی دلار مربوط به خرید خانه در خارج از کشور توسط مردم است، مردمی که نگران آینده خود هستند. اقای جهانگیری در مورد سن و سال این مردم توضیحی نداده، اما احتمال دارد که منظور ایشان متولدین دهه ۶۰ باشد.

مشکل ارز، خرید خانه توسط مردم در خارج از کشور!اسحاق جهانگیری در مورد مشکل ارز می‌گوید:

«بخشی از اتفاقات در زمینه ارز سیاسی است، نه اینکه کسی مداخله کرده تا قیمت افزایش یابد بلکه به این معنا که برخی مردم را نگران آینده کرده و همین باعث می‌شود مردم حس کنند برای اطمینان باید ارز خریده و برای اطمینان در خانه نگه دارند. همین نگرانی در مردم باعث شده با خرید ارز در خارج از کشور ملک خریداری کنند درحالی که فقط با اجازه آن کشور می‌توانند وارد ملک خود شوند. اما همین امر برایشان اطمینان ایجاد می‌کند.»

این موضوع که مردم این توانایی را دارند که با خرید خانه در خارج از کشور نظم اقتصادی یک کشور را بهم بزنند باید به فال نیک گرفت، نه از جهت آشفته کردن بازار ارز، بلکه از این جهت که مردم ما آنقدر ثروتمند شده‌اند که می‌توانند آنقدر خانه در خارج از کشور بخرند که سیستم ارزی را تکان بدهد.

آخرین خبری که از مردم داشتیم این بود که «۳۳ درصد جمعیت کشور دچار فقر مطلق و شش درصد زیر خط گرسنگی هستند.» این مطلب را حسین راغفر، عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا و استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی خبر داده است.

فقر مطلق یعنی افراد نتوانند نیازهای اساسی از قبیل خوراک، پوشاک و سرپناه خود را تامین کنند و خط گرسنگی به معنای عاجز شدن از تامین خورد و خوراک است.

حسن روحانی در انتخابات ۱۳۹۶ وعده داده بود تا پایان دوره دوم ریاست جمهوری او، فقر مطلق در ایران وجود نخواهد داشت و اینگونه که اسحاق جهانگیری در مورد ارز می‌گوید، گویا خوشبختانه وعده آقای رئیس جمهور تحقق یافته است.

منبع خبر:
خبرگزاری ایلنا
خبرگزاری ایسنا
ویکیپدیا

مشکل ارز، خرید خانه توسط مردم در خارج از کشور!
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar