گشایش پردیس سینمایی ارگ تجریش

مجموعه فرهنگی سینمایی « ارگ» تجریش همراه نمایش فیلم‌های منتخب نوروزی و یادی از علی معلم گشایش یافت.

گشایش پردیس سینمایی ارگ تجریش

این مراسم با حضور مرتضی شایسته مدیر هدایت فیلم، جمال ساداتیان و محمود نادری مدیر این مجموعه و جمعی از اصحاب رسانه، سینماگران و همچنین علاقمندان فرهنگ و هنر با یاد و خاطره زنده یاد علی معلم در محل این سینما برگزار شد.

این مراسم که با تلاوت قرآن کریم توسط مرتضی یراقبافان آغاز شد و با پخش کلیپ یادبود علی معلم و معرفی بخش های مختلف پردیس سینمایی ارگ و پخش کلیپی در این مورد ادامه یافت.

سید جمال ساداتیان: علی معلم به همه ابعاد سینما آشنایی داشت

سید جمال ساداتیان درباره جایگاه و اهمیت علی معلم در سینمای ایران گفت: بلاتکلیفی در چهار سال گذشته در سینما حاکم شد و بحث این بود که سینما استراتژی ندارد و بی‌برنامه کارش را پیش می‌برد. با جمعی از دوستانی که این دغدغه را داشتند با هم جمع شدیم و شورای راهبردی را تشکیل دادیم که ماهی یک بار تشکیل می‌شد و بحث می‌کردند و بیانیه منتشر می‌کردند و آقای علی معلم در آن شورا حضور فعالی داشتند که نشان می‌داد چقدر سینما را خوب می‌شناسند و روی استراتژی تبحر دارند.

هر مثالی که می‌خواستیم بزنیم می‌دیدم مکملش را آقای معلم آماده دارد و معلوم بود ایشان در همه ابعاد آشنایی دارند. ایشان همه کارها را در سینما تست کرده بود و می‌شناخت.

بعد از درگذشت‌شان به منزل‌شان رفتم و وقتی در منزل‌شان بودم و بی‌تابی همسرشون را دیدم و صحبت‌های خانواده‌اش را شنیدم فهمیدم او علاوه بر زندگی حرفه‌ای در زندگی خانوادگی‌اش هم متبحر بوده و در گذشت ایشان فقدان بزرگی برای ماست.

مرتضی شایسته: صد سالن به مدیریت هدایت فیلم به سینماهای کشور اضافه می‌شود

در ادامه مرتضی شایسته مدیر هدایت فیلم در صحبت‌هایش با تسلیت درگذشت علی معلم و ابراز خوشحالی از آغاز به کار پردیس سینمایی ارگ گفت: علاوه بر این سه سالن که افتتاح شده ما برای یازده سالن دیگر هم برنامه ریزی کرده‌ایم و امیدواریم با گرفتن مجوزهای لازم آن یازده سالن هم اضافه بشود تا در مجموع ارگ تجریش دارای چهارده سالن سینما بشود. بخاطر ساخت این چهارده سالن از اقای نادری و مهندسان ممنونم. همچنین علاوه بر این چهارده سالن، ما مجموعه البرزمال را با چهارده سال، مجموعه رضوان با چهارده سالن، مجموعه معین مال با پنج سالن و مجموعه‌های در مشهد و یزد با ده سالن و همچنین مجموعه سعدی شیراز را با چهارده سالن داریم و در مجموع به زودی صد سالن به مدیریت هدایت فیلم به سینماهای کشور اضافه می‌شود.

محمد نادری: سینماهای پردیس ارگ گسترش پیدا می‌کند

محمد نادری مدیر پردیس سینمایی ارگ هم با تشکر از کسانی که در ساخت این مجموعه کمک و همکاری کردند گفت: از خرداد سال 95 ساخت سالن‌های سینما ارگ را آغاز کردیم و تک سالن اینجا با سقف کوتاه را تخریب کردیم و بعد از گرفتن مجوزها سالن را به دو سالن تبدیل کردیم و در نهایت این مجموعه با سه سالن با ظرفیت سیصد نفر تکمیل شده همچنین برای ۸ سالن بالا و یک سالن چهارصد نفره هم مجوز گرفتیم. از دوستان مجتمع ارگ که همکاری کردند که این بخش فرهنگی را ایجاد کنیم تشکر می‌کنم و برنامه داریم که با مدیریت و راهبری هدایت فیلم پردیس‌های مختلفی در سطح کشور بسازیم.

منبع: خبرگزاری فارس

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments