آیا باد شکم ویروس کرونا را انتقال می‌دهد؟

مهم نیست که باد شکم با صدا باشد یا بی‌صدا، با بو باشد یا بی‌ بو، مهم این است آیا باد شکم می‌تواند انتقال دهنده کووید ۱۹ باشد؟

آیا باد شکم ویروس کرونا را انتقال می‌دهد؟

تا امروز حدود ۹۹ میلیون نفر مبتلا به ویروس کووید۱۹ شده‌اند و بیش از دو میلیون و صدهزار نفر در اثر این ویروس جان باخته‌اند.

پرسشی که برخی را نگران می‌کند این است که آیا گوز و چس همانند عطسه و سرفه می‌توانند انتقال دهنده این ویروس خطرناک باشند.

پاسخ مثبت است، اما محققان می‌گویند که دامن و مانتو و شلوار و زیرشلواری می‌تواند همانند ماسک تا حدود زیادی مانع از انتشار ویروس در هوا شود.

باد شکم و خوش شانسی ما

خوش شانسی ما این است که هیچکس در معابر و مکان‌های عمومی کون برهنه ظاهر نمی‌شود!

به علاوه افراد سعی می‌کنند خروج گازشان را دور از بقیه و در خلوت انجام دهند!

باد شکم و بد شانسی ما

شاید شما هم این تجربه را داشته‌اید که وقتی وارد یک اتاق خالی شده‌اید، به سرعت تشخیص داده‌اید که فردی پیش از شما بادش را در آنجا رها کرده و بیرون رفته است.

بد شانسی اینجاست که حتی با وجود پوشیدن شلوار بخشی از محتویات گاز معده می‌تواند تا مدتی در هوا معلق بماند و خطر آفرین باشد!

نکته ایمنی
کارشناسان می‌گویند که هر فرد سالم روزانه بین ۵ تا ۲۵ باد جمع شده در خود را رها می‌کند، و برای سلامتی نیز بهتر آنست که کسی باد را در خود نگه ندارد، لذا از لحاظ ایمنی توصیه می‌شود که در این روزهای خطرناک از دیگران تا حد مقدور فاصله بگیرید و حتما از ماسک و دستکش یکبار مصرف استفاده کنید!

نصیحت رایگان
اگر با وجودیکه ماسک زده‌اید، بوی چس افرادی که شلوار پوشیده‌اند را حس می‌کنید، با احتمال مبتلا شدن به کروناویروس، تا دیر نشده از دوستان و نزدیکانتان بابت بدی‌هایتان پوزش بخواهید!

 

مطلب مرتبط:
سواب مقعدی : تشخیص کرونا از پایین
از کووید-۱۹ نترسید، ما همه با هم هستیم!
وقتی نماینده مجلس باد در می‌کند!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments