هتل‌های کندویی مناسب شهرهای پر جمعیت

با افزایش جمعیت و کاهش درآمد، هتل‌های بسیار ارزان قیمت کندویی، ایده مناسبی برای شهر‌نشینان مهاجر و دایمی شهرهای بزرگی چون تهران است که به مکانی کوچک و دنج راضی هستند.

هتل‌های کندویی مناسب شهرهای پر جمعیتهتل‌های کندویی مناسب شهرهای پر جمعیتهتل‌های کندویی مناسب شهرهای پر جمعیت

در اینگونه هتل‌ها، هر مسافر می‌تواند اتاقک کندویی یا کپسولی به اندازه یک رختخواب را اجاره کند. اتاقک‌هایی که فضایی دنج و ساکت و با تهویه مناسب و شاید وای فای و تلویزیونی متصل به کانال‌های ماهواره‌ای دارند.

این هتل‌ها را می‌شود در زیر زمین یا طبقات مختلف ساختمان‌های تجاری، در گوشه گوشه شهر و خیابان‌های شلوغ و پر ازدحام احداث کرد تا کندونشینان بتوانند بدون نیاز به خودرو و با پای پیاده به محل کار خود بروند و از این بابت نیز در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

هتل‌های کندویی ایده جدیدی نیستند، و شکل مدرن و جمع و جور شده مسافرخانه‌های قدیمی هستند.

اولین هتل کپسولی جهان، هتل کپسولی اوساکا بود که در سال ۱۹۷۹ در شهر اوسکای ژاپن تأسیس شد.

برخی از هتل‌های کندویی، علاوه بر حمام و توالت و ماشین لباسشویی و قفسه‌های ویژه بار و اثاثیه، امکانات بیشتری نظیر آرایشگاه و سالن ورزشی و سرگرمی و سونا و جکوزی و استخر و رستوران و ماشین‌های خودکار فروش نوشیدنی و مواد غذایی و غیره را در بیرون اتاقک‌ها برای مسافران خود فراهم می‌کنند.

هتل‌های کندویی مناسب شهرهای پر جمعیتهتل‌های کندویی مناسب شهرهای پر جمعیتهتل‌های کندویی مناسب شهرهای پر جمعیتهتل‌های کندویی مناسب شهرهای پر جمعیتشیوه زندگی در آینده

A post shared by Ya-Yuan Chang (@cococheng7957) on

A post shared by Tracy Lee (@mstracylee) on

منبع:
ویکیپدیا
اینستاگرام
Capsule Inn Osaka

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments