پیشنهاد برای راه اندازی استارت‌اپ شرخری

اخطار: این مطلب را جدی نگیرید، جدی هم گرفتید مسئولیتش با شخص شخیص خودتان!

پیشنهاد برای راه اندازی استارت‌اپ شرخری

چند روزه که تصویر زیر با عنوان آگهی همکاری در دعوا در برخی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی دست بدست می‌گردد، هر چند که این احتمال دارد این تصویر فقط شوخی باشد، اما ایده خوبی را می‌دهد برای کارآفرینی و راه اندازی استارت‌اپ شر خری در وضعیت بالا و پایین اجتماعی فعلی ما!

پیشنهاد برای راه اندازی استارت‌اپ شرخری

این روزها و بر اساس مشاهدات و شنیده‌ها و خبرها و سخنان کارشناسان آمپر بسیاری از ایرانیان بالا رفته و حتی صدای یک بوق ساده ممکن است به قتل و جرح منجر شود.

به قول معروف این روزها، بسیاری از مردم نازنین و انقلابی ما در اثر فشارهای متنوع و رنگارنگ زندگی اعصاب معصاب ندارند و دعوا و نزاع و کتک‌کاری کمی حال آن‌ها بهتر می‌کند.

پژوهش‌های علمی و فوق تخصصی برخی از روانشناس‌های آگاه و دانشمند نیز اثبات کرده که مردم خشمگین با شکستن و خرد کردن بشقاب‌های چینی به آرامش می‌رسند.

اما بسیاری از مردم توانایی کتک زدن دیگران را ندارند و اینجاست که یک استارت‌اپ شر خری می‌تواند، هم به کمک مردم مظلوم بیاید، و هم برای مدیرانش درآمدهای کلان ایجاد کند.

 

سابقه شرخری
شرخری در کشور ما سابقه‌ای دیرینه دارد، اما تا کنون هیچکس با استفاده از فناوری‌های روز سامانه شرخری راه نیانداخته است.

معنی شرخری بطور رسمی!

در گذشته یا شاید هم امروز، شرخر به فرد یا افرادی گفته می‌شد که طلب یا چک و سفته برگشتی را از اشخاص بد حساب دریافت و نقد کنند!

شرخری یعنی چه؟
چند سال پیش خبرگزاری ایسنا با یکی از شرخران مصاحبه کرد و آقای محترم شرخر در مورد حرفه‌اش توضیح داد که:

«کار ما مثل رابین هود می‌مونه، ما کار راه‌اندازیم و شرخر نیستیم!»

 

کار راه‌ اندازی
این شرخر، نمونه‌ای از فعالیت‌های مردمی‌اش را اینگونه توضیح داد:

«خیلی پیش اومده که یک زن تنها اومده سراغ ما، گفته همسایه‌اش مزاحم دخترش می‌شه. ما هم گفتیم باشه آبجی پول نمی‌گیریم برات حلش می‌کنیم. رفتیم جوون لندهور مردمو انداختیم تو ماشین، بردیم، زدیمش و ادبش کردیم و بعد ولش کردیم.»

متوجه که شدید شرخری نوعی امداد و انسان‌سازی و تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است، خیلی پیش آمده!

 

قانون و مجازات
حتما پیش آمده که از کسی دلخور باشید، اما یا زورتان بهش نمی‌رسد یا مصلحت نبوده که مشت محکمی بکوبید توی صورتش، به قانون هم مراجعه کنید، قانون نه وقتش را دارد و نه مطابق میل شما رفتار می‌کند، به قول شرخر ما قانون خیلی همت کند و طرف شما خیلی گناهکار باشد چند روزی می‌فرستندش حبس، اما شر خر ما روش موثرتری دارد:

«می‌گیرن، ولش می‌کنن. بعد هم خوب ادبش نمی‌کنن. من وقتی این جور آدما رو می‌گیرم اون قدر می‌زنمشون که خون بالا می‌آرن. قانون چنین کاری نمی‌تونه بکنه. خود من صد بار بازداشت شدم اما همیشه آزادم کردن.»

قانون و زندان و شرخری
شرخر ما می‌گوید:

«لات‌ها خیلی دوست دارن اون تو [یعنی توی زندان] باشند. توی زندان کار هست، کاسبی هست، اما این بیرون نیست

استارتاپ شرخری گامی در جهت رفع نیازهای مردم ایران!

 

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments