اهالی چنارمحمودی لردگان و ابتلا به ایدز

متاسفانه، وقتی اتفاق ناگواری در کشور ما رخ می‌دهد، به دلیل عدم اطلاع رسانی شفاف و دقیق، شایعات هجوم می‌آورند و موضاعاتی که شاید به آسانی قابل رفع باشند را به بحران تبدیل می‌کنند.

در خبرها آمده که تعدادی از افراد روستای چنارمحمودی از توابع شهرستان لردگان مبتلا به ایدز شده‌اند، تعداد این افراد از چند نفر تا صدها نفر گزارش شده است.

روستای چنار محمودی حدود ۱۵۰۰ نفر جمعیت دارد و ویروس ایدز از طریق روابط جنسی، انتقال خون آلوده، سوزن آلوده، زایمان یا شیردهی، از افراد بیمار به افراد سالم منتقل می‌شود.

در مورد روستای چنار محمودی اولین خبر استفاده از سرنگ آلوده و مشترک برای آزمایش قند خون رایگان اعلام شد، و انتشار این خبر سبب شد تا برخی از اهالی آن روستا عصبانی شده و مرکز بهداشت و دفتر امام جمعه لردگان را آتش بزنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، در این باره گفت:

«سرنگ آلوده، عامل شیوع این بیماری نیست و عوامل را شناسایی کرده‌ایم، البته مردم شریف و پاکیزه آن منطقه بی‌دلیل و یا از راه‌هایی به این ویروس آلوده شده‌اند که هیچ گناه و تقصیری ندارند»

البته جناب وزیر مشخص نکرد که چگونه می‌شود فردی بدون دلیل به این بیماری خطرناک مبتلا شود، و دقیقا این افراد شریف و پاکیزه از چه راه‌هایی مبتلا شده‌اند!

اهالی چنارمحمودی لردگان و ابتلا به ایدز

«غیرت بختیاری، حرف و حدیث ندارد»
یکی از شعارهایی که جمعیت خشمگین در این منطقه می‌دادند شعار «غیرت بختیاری، حرف و حدیث ندارد»، معنی و مفهوم آن این است که ابتلای اهالی این منطقه از طریق سرنگ آلوده بوده، و بختیاری‌ها هرگز با افراد مشکوک یا مبتلا به بیماری ایدز ارتباط جنسی نداشته و ندارند!

البته تا آنجایی که ما می‌دانیم فقر و نادانی و کم‌دانی و بی‌دقتی می‌تواند هر کسی را مبتلا و آلوده کننده سازد و بختیاری و غیر بختیاری ندارد!

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar