پوتین: کمونیسم همانند مسیحیت است و لنین یک قدیس است

کمونیسم از انجیل و تورات اقتباس شده

پوتین ادعا می کند که ایدئولوژی کمونیستی تمامی نشانه‌های دین مسیحیت چون برابری و برادری را در بر دارد و این ایدئولوژی بسیار شبیه به مسیحیت است.

پوتین: کمونیسم همانند مسیحیت است و لنین یک قدیس است

پوتین با دفن لنین مخالفت کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با دفن جسد مومیایی شده ولادیمیر لنین، بنیانگذار شوروی که در آرامگاه ویژه‌ای در میدان سرخ نگهداری می‌شود، مخالفت کرد.

پوتین در فیلمی به نام والاعام که شامگاه یکشنبه از شبکه تلویزیونی روسیه1 پخش شد انتقادها از نگهداری جسد مومیایی شده لنین در آرامگاهی در میدان سرخ را نادرست خواند.

والاعام نام جزیره ای در دریاچه‌ای به نام لادوژ در شمال روسیه است که در آن صومعه بزرگ و قدیمی قرار گرفته است.

رئیس جمهوری روسیه در این فیلم خاطرنشان کرد که ایدئولوژی کمونیسم که ۷۰ سال پایه و اساس سیستم سیاسی شوروی بود، موارد تشابه بسیار زیادی با مسیحیت دارد.

وی گفت: تقریبا تمام مفاهیم کلیدی این جنبش (کمونیسم) از جمله ایده آزادی‌های اساسی، برابری و عدالت در کتاب انجیل مورد تاکید قرار گرفته است؛ قوانین زیربنایی کمونیسم هم از کتاب مقدس (انجیل و تورات) اقتباس شده است.

پوتین: کمونیسم همانند مسیحیت است و لنین یک قدیس است

لنین قدیس است

پوتین گفت: تصمیم بلشویک‌ها برای نگهداری جسد لنین در مقبره پس از مرگ بجای دفن در زمین نیز با توجه به این امر گرفته شده است.

رئیس جمهوری روسیه لنین را به مقدسین مسیحی تشبیه کرد و گفت: جسد لنین که در آرامگاه قرار گرفته است چه فرقی با بقایای جسد و اشیاء باقی مانده از مقدسین دارد.

وی افزود: وقتی به من می‌گویند که در مسیحیت چنین رسم و سنتی وجود ندارد (که مرده را دفن نکنند) من در پاسخ می‌گویم چطور وجود ندارد، شما به کوه آفون در یونان که زیارتگاه مسیحیان ارتدوکس است، نگاه کنید، همچنین در روسیه بقایای جسد و اشیاء متعلق به مقدسین مسیحی در عبادتگاه ها نگهداری می‌شود.

جسد لنین به صورت مومیایی از سال ۱۹۲۴ تا کنون در میدان سرخ واقع در مرکز شهر مسکو زیر بقعه ای موسوم به آرامگاه سرخ در خارج از کاخ کرملین قرار دارد و به محلی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است.

پوتین: کمونیسم همانند مسیحیت است و لنین یک قدیس است

بیش از دو دهه است که بر سر دفن جسد نخستین رهبر شوروی اختلاف نظر وجود دارد.

منبع:
خبرگزاری ایرنا

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments